• Styczeń 2017

• Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 04.01.2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość dokonania wyboru swoich przedstawicieli  do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Siewierzu. Wybory są okazją do upowszechniania idei samorządowej wśród uczniów jak i prawdziwą lekcją demokracji.

W wyborach wzięli udział uczniowie klas II –VI Szkoły Podstawowej oraz I –III gimnazjum.

Z okręgu wyborczego nr 3,  do którego została przypisana nasza szkoła kandydatami na radnych byli:

1. Bańska Kinga
          2. Brzyski Bartosz
          3. Filecki Dominik
          4. Gocyła Natalia
          5. Lubas Oliwia
          6. Polak Bartosz

Ogółem uprawnionych do głosowania wg listy spisu wyborczego było 99 uczniów. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie :Góra Wojciech, Słomiany Konrad i Julia Stolingwa wydała ogółem 80 kart do głosowania. Z protokołu powyborczego wynikało, że kart ważnych było 76 a tylko 4 nieważne. Na poszczególnych kandydatów oddano następująca liczbę głosów ważnych:

Bańska Kinga - 34

Brzyski Bartosz - 42

Filecki Dominik - 20

Gocyła Natalia - 17

Lubas Oliwia – 26

Polak Bartosz - 54

Na podstawie wyników głosowania w obwodzie nr 3, w którym wybrano 3 radnych, Komisja stwierdziła, że najwięcej głosów otrzymali i zostali wybrani radnymi:

Bartosz Polak z klasy II gimnazjum

Bartosz Brzyski z klasy II gimnazjum

Kinga Bańska z klasy I Gimnazjum.

Lokal wyborczy,  na który została zaadoptowana klasa VI był czynny w godzinach od 9.00 do 11. 00, a nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała Julia Wędrychowicz,  jako przedstawiciel Gminnej Komisji Wyborczej.

,,Ach! Co za noc!”

11 stycznia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Brudzowicach mieli doskonałą możliwość prezentacji swoich talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich przed społecznością lokalną. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość środowiskowa pod tytułem: ,,Ach! Co za noc!”. Tematem przewodnim widowiska artystycznego przygotowanego pod kierunkiem Pani Ewy Gawron była historia Narodzenia Jezusa.

Część oficjalną spotkania rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Brudzowicach Pan Janusz Stelmach od powitania uczniów, rodziców i przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Waluszczyk z Małżonką, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Siewierzu Pan Andrzej Bańka, Dyrektor Zespołu Szkół w Siewierzu Pan Rafał Wieja, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach Pani Ewa Stelmach, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Siewierzu Pani Joanna Kupczyk, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu Pani Magdalena Szlachta, Prezes Oddziału ZNP w Siewierzu Pani Elżbieta Kuraś, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu Pani Maria Wylon, Radny Rady Miejskiej w Siewierzu Pan Jan Bańka, Dyrektor NZOZ Primus Pani Halina Frączek, Ksiądz Proboszcz Stanisław Straż, przedstawiciele organizacji społecznych na czele z Sołtysem Brudzowic Panią Lidią Kieras oraz osoby zaprzyjaźnione ze szkołą.

Program artystyczny rozpoczęły popisy taneczne dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie starsi uczniowie przedstawili historię Narodzin Pana Jezusa. Atmosferę tych niezwykłych wydarzeń podkreślała scenografia, kostiumy i charakteryzacja młodych aktorów. Z dużym aplauzem przyjęto występy solistek: Julii Wypiór (kl.III), Weroniki Psonki (kl.III), Zuzanny Wędrychowicz (kl.IV), Agaty Czapli (kl.VI), Kingi Bańskiej (kl.I gimnazjum), Oliwii Chłondzyńskiej (kl. II gimnazjum). Największe owacje za znakomite kreacje aktorskie otrzymali uczniowie klasy II szkoły podstawowej. Po występie dzieci z radością przyjęły podziękowania od Pana Burmistrza i Dyrektora Zespołu Szkół w Brudzowicach, a poza kulisami – od nauczycieli i swoich najbliższych.

Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców kierowaną przez Panią Katarzynę Gocyłę. Kolejne tak piękne spotkanie już za rok.

Akcja ,,Góra Grosza” w Zespole Szkół w Brudzowicach zakończona!

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Brudzowicach z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. To już XVII edycja zbierania monet w całej Polsce. Jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Co roku wzrasta liczba osób, które skorzystały z tej formy wsparcia. Okazuje się bowiem, że oddając nawet jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz potrzebujących.

Na terenie Zespołu Szkół w Brudzowicach organizacją akcji zajęli się uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Kańtoch. Cenne grosze hojnie ofiarowali zarówno najmłodsi podopieczni z oddziałów przedszkolnych w Brudzowicach i Dziewkach, jak i starsi uczniowie. Do akcji z zaangażowaniem włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły. Wspólnie uzbieraliśmy 4628 monet. Całą kwotę w wysokości 173 zł przekazaliśmy za pośrednictwem Poczty Polskiej organizatorowi. Mamy nadzieję, że ten dar dziecięcych serc  jak najszybciej trafi  do osób w trudnej sytuacji życiowej.

ZS Brudzowice