• Nasi uczniowie w XXXI Finale Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego

•

14 marca 2024r. nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w XXXI Finale Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Siewierzu.

Uczennica klasy I – Marika Gruszka zajęła I miejsce w Turnieju Recytatorskim w kategorii klas I-III i tym samym zakwalifikowała się do etapu regionalnego Turnieju ,,Mały OKR”.

W tej samej konkurencji w kategorii klas IV – VI Zuzanna Dzieło (klasa VI) zdobyła II miejsce, a w kategorii klas VII – VIII na II miejscu uplasowała się uczennica klasy VII -  Emilia Kuraś.

W rywalizacji w konkurencji: ,,Wywiedzione ze słowa” uczeń klasy IV – Paweł Flak zajął III miejsce w grupie klas IV – VI, a reprezentantka klasy VII – Emilia Czapla uplasowała się na II miejscu w kategorii klas VII – VIII.

Gratulujemy!

Recytatorzy przygotowywali się do występów pod kierunkiem swoich nauczycieli: p. E. Gawron, p. A. Jąderko, p. B. Kańtoch.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 19 marca 2024 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki
            w Siewierzu odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem tego konkursu było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności
            w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W OTWP uczestniczyły dzieci i młodzież w trzech grupach:

- I grupa - uczniowie klas I-IV SP,

- II grupa – uczniowie klas V-VIII SP,

- III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Szkołę Podstawową w Brudzowicach reprezentowali:

- Aleksander Madej z klasy III,

- Paweł Flak z klasy IV,

- Alek Szkop z klasy IV,

-  Mateusz Madej z klasy  V,

- Paulina Jamer z klasy VII.

Ponadto trójka uczniów naszej szkoły reprezentowała OSP Dziewki, byli to:

- Marcin Góra z klasy VI,

- Emilia Czapla z klasy VII,

- Emilia Kuraś z klasy VII.

Eliminacje gminne przeprowadzone były w formie pisemnej i ustnej.  Do finału przeszli: Paweł Flak oraz Marcin Góra. Uczniowie zajęli  II miejsca  w swoich kategoriach wiekowych.
            W nagrodę otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach zaprezentowali wysoki poziom wiedzy
            i zaangażowania.

Pawłowi i Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podczas tego Turnieju zostały wręczone nagrody w „Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym”, laureatami tego konkursu zostali:

- Hanna Madej,

- Aleksander Madej,

- Paweł Flak,

- Mateusz Madej,

- Dominik Tworek,

- Marcin Góra.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• ZEMSTA – MUSICAL DYDAKTYCZNY

6 marca 2024r. uczniowie z klas IV -VII wyjechali na przedstawienie teatralne w formie musicalowej na podstawie bardzo popularnej komedii Aleksandra  Fredry pt. "Zemsta". Spektakl profilaktyczno - dydaktyczny został gościnnie wystawiony przez teatr muzyczny "Forte" w MOK w Zawierciu.

Nasze oczekiwania były bardzo duże. Na co mogliśmy liczyć? Na pewno na dobrą zabawę, kontakt z aktorami, piosenki i tańce. I naprawdę nie pomyliśmy się – zobaczyliśmy jeszcze więcej! Przedstawienie bardzo podobało się widzom. Świadczyły o tym gromkie brawa po każdym akcie oraz żywe reakcje uczniów. Wyjazd na spektakl teatralny był potrzebny i wartościowy: słowo, muzyka, taniec, ruch, scenografia, oświetlenie i gra aktorska były na bardzo wysokim poziomie. Super! Więcej takich wyjazdów mogą sobie życzyć nasi uczniowie!

Z pewnością uczestnicy tego wyjazdu zapamiętają na długo ten wyjazd, zwłaszcza, że podczas „tradycyjnego już” pobytu w restauracji McDonalds mogli pobyć razem, porozmawiać i przygotować się do oglądania spektaklu teatralnego. Z kolei w MOK- u w Zawierciu mieliśmy dodatkowo obejrzeć wystawę szkła  i kryształów, wyprodukowanych w miejscowej Hucie Szkła.

Wyjazd zorganizowały panie B. Kańtoch i A. Jąderko. Opiekę nad uczniami sprawowali także: p. G. Kocot, p. Ł. Owcarz oraz p. Aneta Wylon – Flak.