• Styczeń 2015

• Karnawałowy Wieczór Przebojów

Okres karnawałowych zabaw i szaleństw dobiegł końca. Na ulicach Rio de Janeiro ucichły rytmy samby, odpoczywają uczestnicy parad w Nowym Orleanie, Nicei czy Bazylei, a weneckie maski spoczęły w gotyckich kufrach współczesnych Dożów. W tym roku do historii przeszedł również „Karnawałowy Wieczór Przebojów” w Brudzowicach, który umilił licznie przybyłym gościom jeden ze styczniowych wieczorów.

W rozświetlonej setkami lampek, udekorowanej maskami karnawałowymi sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Brudzowicach odbyła się impreza środowiskowa, dzięki której co roku przedstawia się lokalnej społeczności rozmaite talenty artystyczne miejscowych uczniów. Taneczne show rozpoczęły przedszkolaki z Dziewek i Brudzowic, które wprawiły w podziw widownię przepięknymi strojami oraz układami tanecznymi wykonanymi w rytm największych przebojów dyskotekowych. Chwilę później nasi doświadczeni konferansjerzy - Wiktoria Smal i Radek Góra, zabrali nas w podróż do najbardziej roztańczonych miejsc na Ziemi, urozmaicając swoje wystąpienia anegdotami i dowcipami. Uczennice klas IV-V rozbawiły salę energetycznym rock and rollem, który z Nowego Jorku zawędrował na sceny taneczne wszystkich kontynentów. Kolejny hit , czyli taniec na niewidzialnym koniu, w wykonaniu południowokoreańskiego artysty PSY , miał w 2014 roku dwa miliardy wyświetleń w serwisie internetowym You Tube. Nasi goście wieczoru  mogli zobaczyć teledysk na żywo dzięki uczniom gimnazjum. To była niesamowita jazda. Z Azji wszyscy przenieśli się do Europy, gdzie na początek uczniowie klas I-III zademonstrowali hiszpańską Macarenę, będącą  połączeniem flamenco i popu. Z wielkim aplauzem przyjęto paryskiego Kankana, którego dziewczynki z klas I-III zatańczyły w strojach uszytych na wzór dziewiętnastowiecznych kreacji z teatrów Varietes. W drogę powrotną na zachód Ameryki zabrali wszystkich starsi gimnazjaliści, którzy przygotowali niezwykle widowiskowy taniec indiański, który zakończył się wtargnięciem innych mieszkańców Dzikiego Zachodu. Przybyli dzielni kowboje ze swoimi dziewczynami i wykonali w rytm muzyki country skoczny taniec przenosząc widzów w wyobraźni do zakurzonego saloonu w Western City. Będąc w tanecznej podróży po świecie nie sposób pominąć Afryki, kolebki muzyki i tańca. Uczniowie klasy VI i I gimnazjum wykonali słynny przebój Shakiry „Waka waka (This Time for Africa)”. Po afrykańskich rytmach przyszedł czas na powrót do Europy, a ściślej do naszych sąsiadów. Klasa „0” z Brudzowic mistrzowsko odtańczyła czeską polkę, dając popis swoich tanecznych umiejętności. Na koniec nasze słowiańskie dusze uraczono rosyjską Kalinką, którą w przepięknych strojach zatańczyła, stosując elementy akrobatyki niezawodna  klasa IV. Finałowym przebojem karnawałowego wieczoru była popularna polska piosenka Jerzego Połomskiego „Cała sala śpiewa z nami”, którą w rytm walca zatańczyli wszyscy występujący uczniowie, a znakomicie zaśpiewali Patryk Gruszka i Kacper Słomiany.

Wszystkim zebranym gościom udzielił się karnawałowy nastrój, a brawom nie było końca. Wzruszeni wykonawcy z radością wysłuchali słów uznania i podziękowań, które przekazali uczniom, rodzicom i nauczycielom zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, pan Dariusz Waluszczyk, Prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Promag” , pan Piotr Wosinek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Brudzowicach, pan Janusz Stelmach.

Miłym zakończeniem imprezy był słodki poczęstunek dla przybyłych gości oraz wszystkich uczniów, którzy w piękny i widowiskowy sposób zaprezentowali swoje umiejętności. Do zobaczenia za rok!