• Poznajemy twórczość poetów naszej małej Ojczyzny

• „Poznajemy twórczość poetów naszej małej Ojczyzny”

Pod takim właśnie hasłem w dniu 28.10.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas VI, VII i VIII. Wybrani uczniowie z poszczególnych klas przygotowali krótkie życiorysy i recytacje kilku utworów twórców związanych z naszą miejscowością.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klasy VII, którzy zapoznali nas bliżej z życiem i twórczością p. Jolanty Nowak-Wojdas, emerytowanej nauczycielki, poetki, autorki tomików poetyckich, artykułów prasowych, tekstów piosenek i scenariuszy scenicznych. W wielu wierszach zawartych w tomikach „Jakiś ślad”, „Na ścieżkach życia”, „Kochamy Cię Polsko” poetka nawiązuje do miejsc dobrze nam znanych.

Następnie uczniowie klasy VIII przybliżyli nam postać p. Emiliana Kocota, lekarza, autora kilkunastu książek głównie z historii medycyny i historii swojej wsi oraz wielu artykułów prasowych. Pan Emilian Kocot dał się nam poznać również jako poeta. Jego wiersze: „O pisaniu”, „Skąd wiesz…”, „Lipa”, które recytowali uczniowie, można znaleźć w tomiku poezji „Z pokłonem”.

Kolejnym twórcą związanym z naszym regionem jest p. Kazimierz Kijanka, lekarz, urodzony w Brudzowicach, mieszkał i pracował w Kołobrzegu. Swoją poezję i satyrę drukował w wielu czasopismach, almanachach i książkach, a także wydał kilka własnych zbiorów satyr i tomików poetyckich, m. in. „Babiniec”, „Pisane na podorędziu”.

Na zakończenie wszyscy zebrani z zainteresowaniem obejrzeli fragmenty filmu o naszej Małej Ojczyźnie, który powstał z inicjatywy p. Emiliana Kocota.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawka książek, tomików poezji i artykułów prasowych prezentowanych twórców.