- Styczeń 2017
- Grudzień 2016
- Listopad 2016
- Październik 2016
- Wrzesień 2016
- Czerwiec 2016
- Maj 2016
- Kwiecień 2016
- Luty 2016
- Styczeń 2016
- Grudzień 2015
- Listopad 2015
- Październik 2015
- Wrzesień 2015
- Czerwiec 2015
- Maj 2015
- Kwiecień 2015
- Marzec 2015
- Luty 2015
- Styczeń 2015
- Grudzień 2014
- Listopad 2014
- Październik 2014
- Wrzesień 2014
- Czerwiec 2014
- Maj 2014
- Kwiecień 2014
- Marzec 2014
- Luty 2014
- Styczeń 2014
- Grudzień 2013
- Listopad 2013
- Październik 2013
- Wrzesień 2013
- Czerwiec 2013
- Maj 2013
- Kwiecień 2013
- Marzec 2013
- Luty 2013
- Styczeń 2013
- Grudzień 2012
- Listopad 2012
- Październik 2012
- Wrzesień 2012
Wrzesień 2015
Sercem witamy!
W pogodnych nastrojach i pełni sił uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Brudzowicach rozpoczęli kolejny rok pracy. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny 2015/2016 zaszczycili swą obecnością Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Waluszczyk, Proboszcz Parafii pw. NNMP w Brudzowicach Ks. Stanisław Straż oraz Radny Rady Miejskiej w Siewierzu Pan Jan Bańka. Po oficjalnych wystąpieniach w podniosłej atmosferze na scenę wkroczyli uczniowie. Pierwszą część programu artystycznego przygotowaną przez gimnazjalistów poświęcono upamiętnieniu 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Fragmenty archiwalnych nagrań, słowa wierszy i pieśni patriotycznych pozwoliły na zadumę nad losami bohaterów tragicznych zdarzeń sprzed lat.
Z kolei występy młodszych uczniów z klasy II i V przywołały radosny nastrój wakacyjnych wspomnień. Młodzi artyści uświadomili wszystkim, że nieodwołalnie nadszedł czas pożegnania nadmorskich plaż i pieszych wędrówek po górach. Przed uczniami dziesięć miesięcy wytężonej nauki. Na ten moment z niecierpliwością czekali milusińscy z klasy I i ich rodzice. Piętnastoosobowa gromadka pod opieką wychowawczyni Pani Elżbiety Knapik złożyła w obecności wszystkich zgromadzonych uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół w Brudzowicach Pan Janusz Stelmach dokonał uroczystego pasowania na ucznia. Ale na tym nie koniec niespodzianek. Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Waluszczyk wręczył każdemu pierwszoklasiście upominki ufundowane przez Gminę Siewierz, a rodzice obdarowali swoje pociechy rogami obfitości.
Po pamiątkowych zdjęciach i spotkaniach z wychowawcami już było wiadomo – szkolna przygoda się rozpoczęła!
Wycieczka do Krasiejowa
Jeden z najbardziej słonecznych dni, 22 IX 2015r. przedszkolaki i klasy I-III spędziły w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.
Podróż, chociaż niekrótka, minęła szybko i bezpiecznie. Pięciogodzinną wizytę uczniowie rozpoczęli od przejazdu w Tunelu Czasu. Tunel Czasu to miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel, dzieci w specjalnych okularach udały się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata.
Kolejną atrakcją dla wszystkich uczestników wycieczki była Ścieżka Edukacyjna, która prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni Jura Park Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentowane są też zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.
Pełni wrażeń i zdobytej wiedzy uczniowie udali się następnie do restauracji, gdzie zjedli smaczny obiad. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na pobyt w Parku Rozrywki. Radości nie było końca. Dzieci skorzystały niemal ze wszystkich urządzeń odpowiednich do ich wieku, a więc były karuzele łańcuchowe, mały rollercoaster, kolejka szynowa, samoloty, symulatory, basen z kulkami, trampoliny itp. Na końcu odwiedziliśmy Plac Zabaw o powierzchni ponad 3000 m kw. Na placu znajdowały się zjeżdżalnie, szereg instalacji przypominających ścianki wspinaczkowe, pajęcza sieć, małe huśtawki, bujańce, tyrolka oraz wiele innych.
Po tych niemałych atrakcjach wszyscy zakupili sobie pamiątki z tego fantastycznego miejsca. Najbardziej atrakcyjną pamiątką było jajo, z którego już w domu, pod okiem całej rodziny, mógł spokojnie wykluć się mały dinozaur. W autokarze uczniowie długo jeszcze dzielili się wrażeniami. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili późnym popołudniem do swoich współczesnych domów i kochanych rodziców.
WYCIECZKA DO WIELICZKI
29 września 2015r. klasy 4, 5 i 6 zwiedzały wykute w soli piękne komory, oglądały niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Uczniowie przeszli ponad 3 kilometry krętych korytarzy, pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Otóż te wszystkie atrakcje zapewnia Kopalnia Soli „Wieliczka”., która od 1978r. jest wpisana na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO (jako jeden z pierwszych 12 obiektów z całego świata). Nic dziwnego, iż podziwia ją rocznie kilka milionów turystów z całego świata.
Wycieczkę zorganizowała p. G. Kocot, opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki:p. B. Kańtoch i A. Jąderko.
Nasi uczniowie wyjechali z Wieliczki oczarowani jej urokami, legendami, magicznymi wręcz widokami. Był to też znakomity czas na to, aby uczniowie i wychowawcy mogli się lepiej poznać, bo żeby dobrze poznać człowieka, trzeba z nim zjeść beczkę soli, a gdzie to zrobić najlepiej? Tylko w Wieliczce!26.09.2015r. European Day of Languages
Corocznie 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków czyli European Day of Languages. W związku z tym wydarzeniem, 25 września 2015 r. w piątek, członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego oraz nauczyciele języków obcych, p. Agnieszka Szymczak-Szkop i p. Katarzyna Bańka, zorganizowały 3 szkolne konkursy:
Konkurs Plastyczny na plakat promujący to święto,
Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej oraz
Konkurs Piosenki dla klas IV-VI SP i I-III gimnazjum.
Jako pierwsze podano wyniki Konkursu Plastycznego. Na konkurs zgłoszono wiele prac, można było je obejrzeć na szkolnym korytarzu. I tak najwyższe miejsca zajęli:
I miejsce: Oliwia Lubas z kl. VI SP
II miejsce: Robert Duda z kl. III gimnazjum
III miejsce: Nikola Urbańczyk z kl. VI SP
W potyczkach klasowych Konkursu Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej podczas apelu wzięły udział trójki uczniów wytypowane przez klasy. Wyniki wyglądały następująco:
I miejsce: klasa V w składzie: Dominik Filecki, Wojtek Góra, Oliwia Konecka
II miejsce: klasa VI w składzie: Kinga Bańska, Marta Góra i Oliwia Lubas
III miejsce: klasa IV w składzie: Alan Bendkowski, Piotr Czapla i Kacper Psonka
Najstarsi uczniowie uzyskali wyniki:
I miejsce: klasa III gimnazjum w składzie: Robert Duda, Paulina Kańtoch i Małgorzata Łabuś
II miejsce: klasa I gimnazjum w składzie: Jakub Jąderko, Bartosz Polak i Dominika Wylon
Jako ostatni miał miejsce Konkurs Piosenki w językach obcych. Jury w składzie panie: Agnieszka i Katarzyna miały twardy orzech do zgryzienia, gdyż klasy fantastycznie przygotowały się do występów. Klasa IV wystąpiła z angielską piosenką Margaret „Thank you very much”, klasa V z ukraińskim utworem zespołu Enej „Radio Hello”, klasa VI z czeskim wykonaniem „Malovany dzbanku” Heleny Vondrackovej, I gimnazjum przygotowała hiszpańską „La Bambę” a III gimnazjum wykonała rosyjski utwór „Bielyje rozy”. Jury oraz publiczność była pod wrażeniem tanecznych i językowych umiejętności wykonawców . Wśród klas IV-VI SP miejsca rozłożyły się następująco:
I miejsce: klasa V w składzie: Bańka Julia, Bizon Damian, Czapla Agata, Dzieło Kacper, Filecki Dominik, Góra Wojciech, Gruszka Patryk, Konecka Oliwia, Łaszczyca Jakub, Słomiany Kacper, Stolingwa Julia, Surma Karolina i Uchnast Natalia
II miejsce: klasa IV w składzie: Adrianna Grzanka, Patrycja Rychlik i Żaneta Tomczyk
III miejsce: klasa VI w składzie: Kinga Bańska, Milena Duda, Marta Góra, Oliwia Lubas, Nikola Urbańczyk
Najstarsi uczniowie uzyskali wyniki:
I miejsce: klasa III gimnazjum w składzie: Bańska Agata, Bednarczyk Magdalena, Duda Robert, Flacha Patryk, Kańtoch Paulina, Lubas Jakub, Łabuś Małgorzata, Sularz Piotr i Tomczyk Daria
II miejsce: klasa I gimnazjum w składzie: Chłondzyńska Oliwia, Czapla Julia, Gocyła Natalia, Góralczyk Tomasz, Grzanka Kacper, Jąderko Jakub, Kaim Wiktoria, Mirek Zuzanna, Polak Bartosz, Prudzic Patrycja, Smal Kacper, Trolka Martyna i Wylon Dominika
Całą imprezę prowadziły Agata Bańska i Magdalena Bednarczyk a nad przydziałem i zliczaniem punktów czuwali Piotr Sularz i Daria Tomczyk. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez nauczycielki. Uczestnikom konkursów gratulujemy zaangażowania i pomysłowości.
opracowanie: KE i p. Agnieszka Szymczak-Szkop
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września 2015r. był w naszej szkole niezwykle emocjonujący. Otóż chłopcy - mali i dorośli - w niepokoju oczekiwali na dzień pełen życzeń, prezentów, niespodzianek. Miał to być też dzień wolny od uczniowskich trosk, czyli wolny od pytania.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, każdy chłopiec ubrany w tym dniu w krawat, zwolniony był z ustnej odpowiedzi. A więc pozostało tylko czekać, co ciekawego się wydarzy! A działo się wiele, bowiem dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów upominki i życzenia. W każdej klasie wszystkie buzie były uśmiechnięte. W klasie IV dodatkową niespodzianką był konkurs na SUPER CHŁOPAKA. Chłopcy walczyli o medale: najmądrzejszego, najweselszego, najpoważniejszego, najmodniejszego, najodważniejszego i najszybszego w konkurencjach, które oceniały dziewczynki.
Zabawa była znakomita i z pewnością warto ją powtórzyć. Żałujemy tylko, że nasi chłopcy nie ubierają się tak uroczyście i elegancko częściej, bo naprawdę wszyscy prezentowali się wspaniale!