• Dolina Osikowa - warsztaty

• 24.06.2022r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Brudzowicach wzięli udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez ,,Osikową Dolinę” w Koziegłowach. Dzieci zapoznały się z historią wyrabiania ozdób rękodzielniczych z łyka osikowego. W ciepłej, rodzinnej atmosferze wykonały z wiórków drewna osikowego serce na Dzień Matki oraz inne ozdoby. Pobyt  w Osikowej Dolinie dostarczył dzieciom dużo wiadomości oraz wyzwolił swobodną ekspresję. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i zadowoleni.

Barbara Sojka

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• W dniu 17 maja 2022 r. w Miejsko Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki

w Siewierzu odbyły się eliminacje miejsko-gminne do OTWP. Celem tego konkursu było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W OTWP uczestniczyły  dzieci

i młodzież w trzech grupach:

- I grupa - uczniowie klas I-IV SP,

- II grupa – uczniowie klas V-VIII SP,

- III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Szkołę Podstawową w Brudzowicach reprezentowali:

- Paweł Flak z klasy II,

-  Mateusz Madej z klasy III,

- Wiktor Musialik z klasy IV,

- Aleksander Duda z klasy VIII.

Eliminacje miejsko – gminne przeprowadzone były w formie pisemnej i ustnej.  Do finału przeszedł uczeń klasy IV- Wiktor Musialik, który zdobył  II miejsce i  zapewnił sobie udział
            w eliminacjach powiatowych. W nagrodę otrzymał dyplom oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową.

W dniu 18 maja 2022 r. miały miejsce eliminacje powiatowe.  Uczeń Naszej Szkoły- Wiktor Musialik - uplasował się na wysokiej III pozycji.

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach zaprezentowali wysoki poziom wiedzy
            i zaangażowania.

Wiktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.