• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 4 września 2023 roku w Szkole Podstawowej w Brudzowicach o godzinie 8.00 zainaugurowaliśmy uroczyście rok szkolny 2023/2024. Na naszą uroczystość przybyli także zaproszeni gości, a wśród nich sekretarz Miasta i Gminy Siewierz – pani Ewa Orłowska. Dyrektor szkoły - Janusz Stelmach powitał bardzo serdecznie wszystkich uczniów, rodziców i  nauczycieli a szczególnie serdeczne słowa skierował do tegorocznych pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, pamiętaliśmy także, aby przypomnieć uczniom o smutnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, kiedy 1 września klasy szkolne nie doczekały się swoich uczniów. Następnie w poetyckich słowach zastanowiliśmy się: „Czy by brakowało, nas nauczycielom? Czy by nas szukali, gdyby po wakacjach nas tu nie zastali?”. Oczywiście odpowiedź nie mogła być inna od twierdzącej. Nauczyciele czekali na swoich uczniów i z radością ich powitali po wakacyjnej przerwie. Szczególnie na tę uroczystość czekali uczniowie klasy 1, którzy poznali swoją wychowawczynię – p. Ewę Gawron i odbyli uroczyste ślubowanie uczniowskie. Pasowania dokonał pan dyrektor, który zaczarowanym ołówkiem zamieniał przedszkolaków w poważnych uczniów. Rodzice przygotowali dla swych dzieci słodkości, a nasz gość honorowy – p. Ewa Orłowska wręczyła pierwszoklasistom upominki od Miasta i Gminy Siewierz. Pierwszy dzień w szkole zakończył się pamiątkowymi zdjęciami uczniów z wychowawcami oraz spotkaniami w klasach, podczas których omówiono sprawy organizacyjne.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 3, 5 i 7. Z kolei uczniowie klasy 6 przebrani za postaci baśniowe pomogli najmłodszym uczniom odbyć ślubowanie i wejść w grono społeczności szkolnej. Scenariusz uroczystości opracowały panie: Anetta Jąderko i Bożena Kańtoch, które także przygotowały uczniów do występu. Pan Łukasz Owcarz zajął się oprawą muzyczną.

• Stowarzyszenie Bank Życzliwych Serc w Siewierzu potrzebuje Państwa pomocy

• Stowarzyszenie Bank Życzliwych Serc w Siewierzu potrzebuje Państwa pomocy.

Zachęcamy do głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego na zadanie z Gminy Siewierz, głosować mogą zarówno dorośli jak i dzieci.
            👉 PEŁNOSPRAWNI mieszkańcy województwa śląskiego - działania skierowane na utrzymanie i poprawę zdrowia oraz jakości życia dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami.

👉 99.980,00 zł może trafić na rzecz 50 dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami z terenu powiatu będzińskiego. Beneficjenci zadania będą uczestniczyć w zajęciach integracji sensorycznej, zajęciach w Sali Doświadczania Świata, zajęciach z psychologiem i dietetykiem, alpakoterapii, hipoterapii i dogoterapii.
            👇
            Jak zagłosować❓❓❓ Przedstawiamy szczegółową instrukcję:
            1️⃣ Wejdź na https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start - ZAGŁOSUJ.
            2️⃣ Zadania z puli Regio.
            3️⃣ Zadania w podregionie 7 – powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec – POKAŻ.
            4️⃣ MBO-0108/P7/23 - PEŁNOSPRAWNI mieszkańcy województwa śląskiego - działania skierowane na utrzymanie i poprawę zdrowia oraz jakości życia dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami.
            5️⃣ODDAJ GŁOS NA TEN PROJEKT.
            6️⃣ Zjedź w dół strony.
            7️⃣ Wypełnij i wyślij.
            8️⃣ Wpisz kod sms wysłany na Twój tel. komórkowy - ZATWIERDŹ.
            DZIĘKUJEMY 🙂 🙂 🙂
            ℹ UWAGA ℹ
            ▶ Na każdy numer telefonu może być wysłanych maksymalnie 5 kodów weryfikujących (liczą się kody wykorzystane do zatwierdzenia głosowania).
            ▶ Dzieci również mogą głosować.

▶ SMS jest oczywiście BEZPŁATNY !!!

▶Dane osób głosujących są w 100 % bezpieczne.