• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• W dniu 23 marca 2023 r. w Miejsko Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki
            w Siewierzu odbyły się eliminacje miejsko-gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem tego konkursu było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W OTWP uczestniczyły dzieci i młodzież w trzech grupach:

- I grupa - uczniowie klas I-IV SP,

- II grupa – uczniowie klas V-VIII SP,

- III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Szkołę Podstawową w Brudzowicach reprezentowali:

- Paweł Flak z klasy III,

-  Mateusz Madej z klasy IV,

- Wiktor Musialik z klasy V.

Eliminacje miejsko – gminne przeprowadzone były w formie pisemnej i ustnej.  Do finału przeszło dwóch uczniów naszej szkoły. Uczeń klasy III – Paweł Flak zdobył największą liczbę punktów i zajął   I miejsce. Natomiast uczeń klasy IV – Mateusz Madej zajął III miejsce. Uczniowie zapewnili sobie udział w eliminacjach powiatowych. W nagrodę otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Ponadto, podczas tego Turnieju rozstrzygnięto Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP  pt. Strażacy chronią lasy- lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat”.

Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży oraz twórców amatorów. Prace oceniane były w 5 grupach wiekowych (przedszkola, kl. I-IV i kl. V-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe).  W tym konkursie uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. W drugiej grupie wiekowej uczeń klasy IV- Mateusz Madej zajął I miejsce. Natomiast w trzeciej grupie wiekowej uczennica klasy VI - Jesica Urbańczyk zajęła I miejsce,  a uczeń klasy V – Dominik Tworek zajął V miejsce.

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i zaangażowania.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”

•

Dnia 15.03.2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Moja ulubiona  postać
            z bajki”.

Głównymi celami konkursu było:

• promowanie aktywności czytelniczej oraz propagowanie idei głośnego czytania dzieciom,
            • zainteresowanie i poznawanie literatury bajkowej,
            •  kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich,
            • rozbudzenie twórczej inwencji dziecka i kreatywności,
            • wzmacnianie wiary we własne możliwości,
            • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, odczuwanie radości z tworzenia
              działania plastycznego,
            • budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować swojego ulubionego bohatera z bajki.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do organizatora konkursu wpłynęło 10 prac spełniających konkursowe wymagania.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie
            i pochwałę.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace wyróżniające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano uwagę również na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu.

LAUREACI KONKURSU:

1. miejsce – Miłosz Musialik
            2. miejsce – Laura Okularczyk
            3. miejsce – Mikołaj Surma

WYRÓŻNIENIA:

• Lena Porada
            • Ewa Waloch
            • Aleksander Madej
            • Hanna Kuraś
            • Zuzanna Zielosko
            • Maria Mierzwa
            • Bartosz Flak

Laureaci konkursu oraz wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie

i życzymy dalszych sukcesów związanych z plastyczną przygodą.

Organizator Marlena Kuraś