• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

•         W dniu 26 marca 2024 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki
            w Siewierzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem tego konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności
            w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W OTWP uczestniczyły dzieci i młodzież w trzech grupach:

- I grupa - uczniowie klas I-IV SP,

- II grupa – uczniowie klas V-VIII SP,

- III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Szkołę Podstawową w Brudzowicach reprezentował Paweł Flak z klasy IV, który zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej.

Ponadto uczeń  naszej szkoły – Marcin Góra z klasy VI - reprezentował OSP Dziewki i zajął I miejsce w II grupie wiekowej.

Eliminacje powiatowe przeprowadzone były w formie pisemnej i ustnej.  W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a Marcin Góra zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach zaprezentowali wysoki poziom wiedzy
            i zaangażowania.

Pawłowi i Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podczas tego Turnieju zostały wręczone nagrody w „Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym”, laureatami tego konkursu zostali:

- Aleksander Madej,

- Mateusz Madej,

- Dominik Tworek.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• Konkurs wielkanocny

• Wręczenie nagród uczniom, którzy zdobyli miejsca oraz wzięli udział w konkursie wielkanocnym "OZDOBA WIELKANOCNA", zorganizowanym przez p.Magdalenę Wypiór-Okularczyk.

Zwycięzcom gratulujemy!