• Debiut aktorski uczniów klasy VII

Niejednokrotnie lektury obowiązkowe omawiane na lekcjach języka polskiego stają się inspiracją do przygotowania przedstawienia teatralnego. Tak było i tym razem. Uczniowie klasy VII po przeczytaniu książki Adama Mickiewicza pt. ,,Dziady”, cz. II postanowili odegrać sztukę na scenie. Realizacja projektu rozpoczęła się od wyboru ról. Potem nastąpiły długotrwałe próby, uczenie się tekstów na pamięć, tworzenie kostiumów i rekwizytów. Wreszcie nadszedł dzień premiery. 24 stycznia 2024r. siódmoklasiści wystąpili przed szkolnym audytorium – dyrekcją, nauczycielami, uczniami klas IV – VI i kilkoma rodzicami. Znakomicie odnaleźli się w roli aktorów. Dodatkowe emocje, zarówno wśród występujących jak i widzów, wzbudzała scenografia, której najważniejszym elementem były zapalone świece. Uczniowie swoim sukcesem postanowili podzielić się też ze wszystkimi rodzicami. Stąd pomysł organizacji 20 lutego 2024r. popołudniowego spotkania, w czasie którego uczniowie zaprezentowali spektakl w gronie najbliższych. Rodzice z dumą przypatrywali się grze aktorskiej swoich pociech i nie szczędzili dzieciom braw i pochwał. To niecodzienne klasowe wydarzenie stało się też pretekstem do wspomnień z lat szkolnych  rodziców i ich występów artystycznych. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

• "GÓRA GROSZA"

• Bo jeden grosz czyni różnicę

Uczniowie klasy VII wolontariuszami Ogólnopolskiej Akcji ,,Góra Grosza”

Uczniowie naszej szkoły – po raz kolejny – z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do XXIV edycji Ogólnopolskiej Akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku zbiórkę monet na terenie szkoły przeprowadzili uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni – p. B. Kańtoch. Dzięki hojności całej społeczności szkolnej zebraliśmy 7129 monet o łącznej wartości 303 zł. Paczki o wadze 15 kg przekazano za pośrednictwem Poczty Polskiej organizatorowi akcji. Zebrane środki zostaną przeznaczone  na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie.

W bieżącym roku Towarzystwo Nasz Dom uhonorowało uczniów klasy VII naszej szkoły podziękowaniami za ogromny wkład w organizację tej wyjątkowej akcji.

Siódmoklasistom gratulujemy, a wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie potrzebujących pomocy!