• „Wigilijna noc Piotrusia”

•

6 grudnia 2022r. klasy 1, 2, 3 i 4 wybrały się do Kina Muza w Sosnowcu na gościnny spektakl Teatru Cracovia pt. „Wigilijna noc Piotrusia”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały bajkę, w której Pan Andersen w Noc Wigilijną pozwala Piotrusiowi zmienić zakończenie smutnej bajki o "Dziewczynce z zapałkami", aby w tę szczególną Noc wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe. Przedstawienie bardzo się naszym uczniom podobało i mamy nadzieję, że atmosfera panująca na scenie pozytywnie wpłynie również na widzów. Zchęci ich do tego, by starali się być lepszymi, wrażliwymi na potrzeby innych.

Wyjazd zorganizowała p. E. Gawron, a opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki: p. M. Kuraś, p. A. Wydmańska, p. B. Sojka i p. A. Jąderko.

• Mikołajkowe spotkanie w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

•

W tym roku z okazji Mikołajek dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl "Czerwony Kapturek". Przedstawienie pełne było zabawnych zwrotów akcji, żywiołowej muzyki i ruchu, które sprawiły dużą radość dzieciom oraz przekonało je, że nie taki Wilk straszny i że miłość jest najlepszym lekarstwem nawet na ból brzucha. Po obejrzeniu spektaklu dzieci ze zniecierpliwieniem  wyczekiwały na spotkanie z Mikołajem, który pojawił się na scenie, przynosząc dużo uśmiechu i radości. Jego sanie wypełnione były prezentami, którymi obdarował wszystkie przedszkolaki.

Ewelina Kurkowska

Magdalena Wypiór-Okularczyk