• Dzień Przedszkolaka

          • 20 września 2021 r. przedszkolaki brały udział  w ogólnopolskiej akcji: "Dzień Przedszkolaka to ważne święto - uczcijmy je razem tańcem i piosenką".

          • SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12- 18 LAT

          •  

            Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

            Organizacja szczepień

            Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
            i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

            Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

             

            Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

            Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

            • zgodę rodzica,
            • kwestionariusz,
            • kwalifikację lekarza,
            • szczepienie.

            Harmonogram szczepień po wakacjach

            Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

            • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
            • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
            • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

            Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

            Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

            Dlaczego warto się zaszczepić?

            Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

            Jak działa szczepionka?

            Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

            Ministerstwo Edukacji i Nauki

            Departament Informacji i Promocji

          • PÓŁKOLONIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRUDZOWICACH

          •  

            Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w Gminie Siewierz odbywały się półkolonie zorganizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Półkolonie zostały podzielone na dwa turnusy i łącznie wzięło w nich udział 90 dzieci.

            Głównym celem półkolonii było pokazanie dzieciom wielu możliwości aktywnego
            i przyjemnego spędzenia czasu wolnego, kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez propagowanie czynnego i zdrowego stylu życia, rozwijanie ciekawości świata, wyrabianie umiejętności obserwacji środowiska naturalnego i poznawania jego specyficznych cech, uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody, kształtowanie umiejętności współpracy
            i współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzowicach zakwalifikowani zostali do II turnusu, który trwał od 12 do 16  lipca 2021r.  Uczestnicy w pierwszym dniu półkolonii brali udział 
            w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią psycholog Katarzynę Podsiadło oraz zajęciach literacko-plastycznych zorganizowanych przez p. Karolinę Madejską - pracownicę  Filii Bibliotecznej nr 1 w Brudzowicach. Na zakończenie pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

            W drugim dniu  uczestnicy wybrali się na wycieczkę do alpakarni „Alpaki z Jury”
            w Czekance, gdzie dzieci karmiły, przytulały i głaskały te sympatyczne zwierzątka. Następnie był czas na wyciszenie się na kocykach w pięknych okolicznościach przyrody.

            Kolejnego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Siewierza. Dzieci zwiedzały ruiny zamku
            w Siewierzu oraz z uwagą słuchały opowieści, pracowników MGCKSiT w Siewierzu
             o dziejach Księstwa Siewierskiego. Potem poszliśmy na pyszne lody, a następnie na seans filmowy do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. Po pełnym atrakcji dniu wróciliśmy do szkoły na zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.

            W czwartek pojechaliśmy do Manufaktury Słodyczy ,,Hokus Pokuss” i Etnopracowni
            w Żarkach. W tym dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach twórczych, robiły zwierzątka
            z siana oraz kolorowe i smaczne lizaki. Warsztaty twórcze wpłynęły w znaczący sposób na rozwój wyobraźni wśród uczestników półkolonii. Pozwoliły uwierzyć we własne możliwości i zdolności. Sprawiły prawdziwą radość z własnoręcznego wykonania czegoś ładnego, czegoś własnego.

            Ostatni dzień półkolonii uczestnicy spędzili na terenie szkoły. Odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci robiły pracę plastyczną z wykorzystaniem otrzymanego runa alpak. Następnie nadszedł czas na zajęciach rekreacyjno- sportowe na szkolnym boisku oraz placu zabaw. Uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej, grach i zabawach sportowych, dało możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania, poprawy sprawności fizycznej i zdrowotnej.

            Niestety, co dobre szybko się kończy, tak było i tym razem. Półkolonie dobiegły końca, na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

            Podczas letniego wypoczynku dzieci bawiły się wspaniale, o czym świadczyły uśmiechy
            i radość na ich  twarzach. Z utęsknieniem czekają na kolejne półkolonie.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji półkolonii
            w Gminie Siewierz.

             

          • DZIEŃ DZIECKA W I KLASIE

          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią wybrali się do sadu na piknik. Piękny, słoneczny dzień zachęcał do wspólnej zabawy. Chłopcy grali w piłkę nożną, dziewczynki leżakowały na kocykach, grałymy w gumę. Nie zabrakło również tańca i śpiewu przy muzyce. Uczniowie samodzielnie upiekli wcześniej przygotowane przez rodziców kiełbaski, co sprawiło im wielką frajdę. Na koniec zajęć każdy został obdarowany upominkiem. Radości nie było końca:)

                                                                                                                                       Patrycja Orpych - Bednarz

          • WOJEWÓDZKI KONKURS O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA

          • Wojewódzki Konkurs o Życiu i Twórczości  Henryka Sienkiewicza 

            W pierwszych dniach czerwca rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza zorganizowany prze Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja twórczości pisarza, rozbudzenie zainteresowań literackich, kształcenie wyobraźni oraz rozwijanie postaw twórczych.

            Jury konkursowe po długich naradach wyłoniło laureatów konkursu, a między nimi znalazł się uczeń VI klasy naszej szkoły Krzysztof Ostrowski, który zajął III miejsce w kategorii na  pracę literacką. Opiekunem ucznia była nauczycielka języka polskiego Anetta Jąderko.

          • MIEJSKO - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

          • Udział uczniów naszej szkoły w XXVIII Finale Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego

            15 marca 2021r. uczennice klasy VIII: Joanna Maślanka i Agnieszka Wylon reprezentowały naszą szkołę w XXVIII Finale Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W bieżącym roku konkurs miał formę on-line i odbył się bez udziału publiczności. Uczennica Agnieszka Wylon uplasowała na się na II miejscu w kategorii: ,,Wywiedzione ze słowa” dla klas VII – VIII. Gratulujemy!

          • WYCIECZKA ROWEROWA NAD ZALEW ZIELONA

          • Wycieczka rowerowa nad zalew Zielona

            9 czerwca 2021r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Agnieszką Urbańczyk pojechali na wycieczkę rowerową do Kalet nad zalew "Zielona". Uczniowie pokonali 40 kilometrową trasę prowadzącą przez piękne ścieżki leśne. Podziwiali piękno okolicznej przyrody skąpanej w promieniach słońca. 

          • Ogłoszenie

          • NIE WYKRĘCAJ SIĘ -  ZBIERAJ NAKRĘTKI!

            Ogłaszamy akcję zbiórki nakrętek z przeznaczeniem dla OLIWKI.

            Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły, a także rodzic, krewny, kolega czy koleżanka. Zachęcamy naszych uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny
            i znajomych.

            W szkole znajdziecie plakat, który informuje o celu akcji, ale z pewnością już wiecie, że Oliwia potrzebuje mnóstwa pieniędzy na lek ratujący życie!

            NAKRĘTKI MOŻNA SKŁADOWAĆ WE WNĘCE PRZY HARCÓWCE.

            Wspólnie pomóżmy malutkiej Oliwii

             

            JUŻ TERAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM ZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE!!!

            Zakończyliśmy akcję "Nie wykręcaj się - zbieraj nakrętki!". Do akcji zbierania nakrętek dla Oliwki włączyła się cała społeczność szkolna. W czasie zbiórki przekazaliśmy 14 pełnych worków nakrętek.Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

          • KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY

          • „In der Märchenwelt der Brüder Grimm“

            Przedmiotem konkursu było stworzenie komiksu

            w języku niemieckim- krótkiej historyjki opisującej przygody dowolnie wybranego bohatera baśni braci Grimm, jednakże we współczesnych nam czasach.

            Cele konkursu:

            1.    Motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, rozbudzenie ich ciekawości poznawczej.

            2.    Podnoszenie poziomu umiejętności językowych dzieci i młodzieży.

            3.    Zainteresowanie uczniów tematyką baśni Braci Grimm.

            4.    Rozwijanie wyobraźni, pomysłowości, kreatywności, uzdolnień plastycznych.

            5.    Rozwijanie w uczniach umiejętności  uczenia się - organizowania własnego procesu uczenia się, oceniania swojej pracy oraz w razie potrzeby szukania informacji, wsparcia czy rady.

            6.    Rozwijanie kompetencji społecznych – zdolności do konstruktywnego porozumiewania się, negocjowania, radzenia sobie z frustracją i stresem.

                          Aleksander Duda

            z klasy VII został laureatem III miejsca

            w VI edycji Wojewódzkiego  Konkursu Plastyczno-Językowego „ In der Märchenwelt der Brüder Grimm”, zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

            Joanna Cesarz

          • Szkolny Konkurs Literacki

          • Szkolny Konkurs Literacki pod hasłem: ,,Życie w czasie pandemii” rozstrzygnięty!

            Zgodnie z zapowiedzią - 1 września 2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego pod hasłem: ,,Życie w czasie pandemii”. Tematyka konkursu wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. Autorzy prac literackich chętnie dzielili się refleksjami związanymi z czasem pandemii, opowiadali o zmianach w swoim życiu, dokumentowali przebieg nauczania zdalnego, wyrażali troskę o zdrowie własne i najbliższych. Nie zabrakło też słów uznania i wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich służb walczących na pierwszej linii frontu z niewidzialnym wrogiem.

            Organizatorzy konkursu wyłonili laureatów w każdej grupie wiekowej.  A oto lista zwycięzców:

            Klasa V

            I miejsce  -  Maciej Frączek, Alicja Waloch
            II miejsce - Krzysztof Ostrowski,  Maja Sroka
            III miejsce - Wiktoria Lebiecka

            Klasa VI
            I miejsce : Weronika Psonka
            II miejsce: Aleksander  Duda, Julia Wypiór
            III miejsce: Klaudia Lebiocka

            Klasa VII
            I miejsce – Zuzanna Wędrychowicz
            II miejsce - Agnieszka Wylon, Joanna Maślanka
            III miejsce –Adrianna Tworek

            Klasa VIII
            I miejsce  - Kacper Psonka
            II miejsce -  Adrianna Grzanka
            III miejsce - Żaneta Tomczyk
            wyróżnienie - Patrycja Rychlik

            Ponadto w konkursie udział wzięli: Szymon Bochenek (kl. V) , Marcel Czyż (kl.V), Kacper Łabuś (kl.V), Alan Olszynka (kl. V), Oliwia Tarapacz (kl. V), Paulina Tomczyk (kl.V), Adriana Wojtowicz (kl.VI), Mateusz Koronowicz (kl.VI), Oliwia Czyż (kl.VII).

            Wszystkim młodym literatom gratulujemy! Wierzymy, że Wasze prace  staną się w przyszłości cennym źródłem historycznym.

            Laureaci konkursu zostali uhonorowani  nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niwy.

                                                                                                                      Organizatorzy - A. Jąderko i B. Kańtoch

          • Mikołajki w przedszkolu

          • Jak co roku Mikołaj odwiedził przedszkolaki w naszej szkole. W zamian za wspaniałe prezenty, dzieci miały przygotowane dla gościa: piosenki, wierszyki oraz taniec, który wzruszył Świętego Mikołaja- jak sam przyznał.

          • eTwinning

          • eTwinning to internetowa platforma współpracy dla uczniów oraz nauczycieli, którzy tworzą społeczność szkół w Europie. Uczestnicy projektu wykorzystują Internet jako narzędzie do współdziałania, wymieniania się informacjami oraz do nauki.

            Nasz Szkoła również uczestniczy w projekcie, który nosi tytuł:
                                                Einkaufen macht Spaß

            Projekt ten ma na celu udoskonalenie umiejętności językowych oraz matematycznych uczniów.  Nasza Szkoła współpracuje wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 w Siewierzu, Szkołą nr 24 w Melitopolu ( Ukraina) oraz z Gimnazjum Państwowym w Zaliszczykach (Ukraina)

            W pierwszej fazie projektu uczestnicy zapoznali się, mówić m.in. o swoich zainteresowaniach , hobby. Następnie uczniowie naszej szkoły tworzyli słowniki obrazkowe. Tematyka słowników była zróżnicowana, m.in. tworzyliśmy słowniki obrazkowe odnośnie ubrań, produktów spożywczych, kolorów czy liczb.
            Nauczyciele- koordynatorzy projektu tworzą gry i aplikacje, które są umieszczane na wspólnej platformie Twin Space, dzięki temu mogą  z nich korzystać uczniowie ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Powstałe gry i aplikacje pozwalają uczniom udoskonalić m.in. umiejętność posługiwania się liczbami w j.niemieckim. Poziom zaawansowania jest zróżnicowany, ponieważ w projekcie biorą udział uczniowie e różnym wieku.
            Ponadto uczniowie mogą udoskonalić swoje umiejętności językowe dzięki komiksowi dotyczącego zakupów. Można tam znaleźć przydatne zwroty podczas zakupów, a także nieco się pośmiać, ponieważ komiks jest tworzony w tonie humorystycznym.

            Nasi uczniowie, również nie zapomnieli o swoich kolegach w czasie Świąt Wielkanocnych, bowiem przygotowali dla nich specjalne życzenia świąteczne.  

            Projekt ten to nie tylko udoskonalenie naszych językowych i matematycznych umiejętności ,ale również wymiana doświadczeń naszych uczniów i nauczycieli.

            Joanna Cesarz

          • Moje spotkanie z prawdziwym Św. Mikołajem

          • W dniu 16 grudnia 2019 roku uczennica klasy I Lilianna Pasamonik zdobyła wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Literacko-Plastycznym w kategorii klas I-III pt.:,,Moje spotkanie z prawdziwym Św. Mikołajem", zorganizowanym przez Parafię Nawiedzenia NMP w Pyrzowicach i Wydział Katechetyczny w Sosnowcu. Nasza uczennica wykonała pracę konkursową w formie ilustrowanej książeczki, ciekawie przedstawiła swoje spotkanie ze Św. Mikołajem w postaci dialogu i refleksji, jednocześnie zachęcając do  naśladowania postawy biskupa z Mitry. Święty Jan Paweł II mawiał, o Świętym Mikołaju, że jest ,,patronem daru człowieka dla człowieka". Gratulujemy! opiekun : Sławomira Tajer-Sobańska

          • XIX Dzień Papieski

          • Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody XIX Dnia Papieskiego, który przebiegał pod hasłem ,,Wstańcie, chodżmy! ". Z tej okazji została przygotowana gazetka okolicznościowa i montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali uczniowie kl.VI,VII i VIII na terenie szkoły i w kościele parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Brudzowicach.Całe przedsięwzięcie przygotowała katechetka Sławomira Tajer-Sobańska, a zdjęcia wykonał ks.Proboszcz Stanisław Straż.

          • Dzień Górnika w przedszkolu.

          • 4 Grudnia-Dzień Górnika. W tym dniu odwiedził nas gość specjalny - Pan Krzysztof, z zawodu Górnik. Opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy, przyrządach z jakimi pracuje, stroju górniczym, a także pokazał kilka zdjęć z pracy pod ziemią, co bardzo zaciekawiło dzieci. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w "czako"(czapka górnika). Wizyta Pana Krzysztofa bardzo podobała się przedszkolakom, którzy słuchali z zaciekawieniem o tym, co dzieje się kilkaset metrów po ziemią.

                                                                                                                                                 P. Orpych-Bednarz

    • Kontakty

      • zsbrudzowice@tlen.pl, sekretariat@spbrudzowice.dlaedu.pl
      • 0 32 67 41 643
      • ul. Szkolna 41 42-470 Poland
      • Szkoła Podstawowa w Brudzowicach,
    • Logowanie