• Grudzień 2016

•  Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia bieżącego roku do Oddziału Przedszkolnego w Dziewkach zawitał nadzwyczajny gość – św. Mikołaj. Przejęte i bardzo zaciekawione  dzieci pięknie go przywitały piosenką i wierszem. Ośmielone pochwałami Mikołaja chętnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania, które dotyczyły  zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i związanej z tymi świętami tradycji: Wigilii, strojenia choinki, śpiewania kolęd. Mikołaj był bardzo zadowolony z wiedzy, jaką dzieci na ten temat posiadają, co okazywał, uśmiechając się i bijąc brawa. Następnie poprosił o podanie mu worka z prezentami (przygotowanymi  wcześniej przez rodziców), ale zanim je rozdał, to się jeszcze upewnił, czy wszystkie dzieci w przedszkolu są grzeczne. Po gromkim: „TAK”, Mikołaj nie zwlekał już i prezenty wręczył każdemu dziecku.Podczas rozdawania prezentów i ich oglądania było mnóstwo radości i gwaru.                   Ale to nie był jeszcze koniec naszego spotkania z Mikołajem. Kiedy już dzieci nacieszyły się prezentami, zaczęła się zabawa przy muzyce. Były zagadki  i różne zabawy ruchowo-taneczne. Dzieci robiły też sobie zdjęcia z Mikołajem (na których bardzo dobrze widać, jaka atmosfera towarzyszyła temu spotkaniu). Wszyscy bawili się wyśmienicie. Nawet nie zauważyliśmy, jak minęła połowa dnia i musieliśmy się  rozstać. Dzieci zrozumiały to, że Mikołaj musi ruszyć w dalszą drogę. Pożegnały go więc serdecznie słowami:,,Do zobaczenia Mikołaju za rok!!!”

Barbara Sojka

W oczekiwaniu na Mikołaja

Poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. był bardzo ważnym  i pracowitym dniem dla przedszkolaków z grupy młodszej oddziału przedszkolnego przy ZS w Brudzowicach. W tym dniu gościliśmy rodziców, którzy – jak zawsze – chętnie przybyli na zajęcia swoich pociech. Dzieci od samego rana czekały na rodziców, a także na najważniejszego gościa - świętego Mikołaja.

Jak wiadomo, Mikołaj ma bardzo dużo pracy w przeddzień swoich imienin, dlatego też nieco się spóźnił. Przedszkolaki jednak czekały cierpliwie i jako gospodarze umilali czas swoim rodzicom. Wielką niespodzianką był list, który Mikołaj zostawił dla dzieci. Wszyscy z wielką ciekawością odczytaliśmy list, w którym Mikołaj opowiedział swoją historię i przygotował dzieciom zadania. W oczekiwaniu na tę ważną wizytę dzieci ochoczo zabrały się do pracy: wysłuchały opowiadania i razem z rodzicami przygotowały listę podarunków dla bliskich. Bardzo szybko minął czas na wspólnej zabawie z rodzicami.

Kiedy zabrzmiały dzwonki, wszyscy wiedzieliśmy, że nasz gość się zbliża. Dzieci spisały się znakomicie. Przywitały Mikołaja wierszem i zaśpiewały mikołajkowe piosenki. Oczywiście zapewnieniom, że dzieci są bardzo grzeczne i uczynne nie było końca, ale jak się okazało, Mikołaj już wszystko to wiedział.

Kiedy nadszedł – chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci moment rozdania prezentów – na twarzach dzieci i rodziców można było zobaczyć najszczersze uśmiechy i radość, które są najpiękniejszym  prezentem dla nas wszystkich.

Katarzyna Szymiec

ZS w Brudzowicach