• Czerwiec 2013

Imieniny książki 2013

Już po raz szósty w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem „Imieniny książki”. Ma ona na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Bibliotekarze w trakcie całego roku szkolnego przybliżają uczniom zagadnienia związane z książką i biblioteką przez pokazywanie prezentacji multimedialnych, prowadzenie zajęć związanych z edukacją czytelniczą i medialną oraz konkursom czytelniczym. Zwieńczeniem tych działań był finałowy konkurs na plakat ulubionej książki klasy. Brały w nim udział wszystkie klasy! Zwycięzcy zostali wyłonieni poprzez głosowanie, 12 czerwca każdy uczeń otrzymał upominek, a laureaci konkursu dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

Zwycięskie plakaty wykonali:

Klasy młodsze:

I miejsce – klasa II

II miejsce – klasa I

III miejsce – klasa 0

Klasy starsze:

I miejsce- klasa I gimnazjum

II miejsce- klasa III gimnazjum

III miejsce- klasa V szkoły podstawowej

Dzień dla rodziców, a noc dla uczniów w Zespole Szkół w Brudzowicach!

W piątek, 14 czerwca 2013 r. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowali niespodziankę dla swoich rodziców. Późnym popołudniem całe rodziny przybyły do szkoły, by jak najprzyjemniej spędzić wspólnie czas. Uroczystość rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie przedstawili rodzicom swoje rozliczne talenty artystyczne. Były tańce współczesne, belgijski taniec integracyjny, do którego zostali zaproszeni także rodzice, piękne piosenki wykonane przez szkolny zespół „Stokrotki”- zdobywcę pierwszego miejsca w wojewódzkim konkursie piosenki „Mamo moja” oraz krótkie inscenizacje z życia mam i tatusiów w wykonaniu uczniów klasy I. Na koniec były życzenia, słodkie upominki oraz gromkie ”Sto lat” i podziękowania dyrektora Janusza Stelmacha wszystkim rodzicom za zaangażowanie w szkolne życie. Rodzice mogli także obejrzeć swoje portrety na wystawie prac plastycznych, jaką dzieci pracowicie przygotowywały przez ostatni miesiąc. Po części artystycznej rodzice zaangażowali się w przygotowanie kolejnych atrakcji. Część przygotowała dla wszystkich przepyszne kiełbaski z grilla, a pozostali pomagali nadmuchiwać materace i przygotować klasy na szkolny nocleg swoich pociech. Po wesołych harcach na placu zabaw, smacznym wspólnym posiłku rodzice udali się do domów, zostawiając swoje pociechy w szkole pod opieką wychowawczyń. Dzieciaki zaopatrzone w materace, śpiwory, poduchy i koce urządziły w swoich klasach sale sypialne, wyszorowały się jak mogły najlepiej, obejrzały film w specjalnie urządzonej sali kinowej, pobawiły się jeszcze, pograły w gry i poszły spać. Najwytrwalsi zasnęli o pierwszej w nocy, a pierwsi wstali już o czwartej nad ranem. Ale cóż to była za noc! Inna niż wszystkie dotychczas i dla większości uczniów pierwsza bez rodziców. Raniutko wszyscy wstali wypoczęci, w świetnych humorach i oczywiście głodni. Stęsknione mamy, które zjawiły się w szkole już o 7.00, przygotowały dzieciom pyszne śniadanko, po którym impreza dobiegła końca. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domów, planując kolejne noce w przyszłym roku szkolnym!

Uczniowie ZS w Brudzowicach

Zespół Szkół w Brudzowicach kończy rok szkolny 2012/2013

28 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/13. Uczniowie przybyli do szkoły o godzinie 9.30, aby odebrać świadectwa
          i pożegnać się na dwa miesiące ze szkołą, kolegami, wychowawcami...
                     Najtrudniejszym było pożegnanie klasy III gimnazjum, gdyż gimnazjaliści jako absolwenci szkoły zakończyli pewien etap w życiu. Właśnie teraz, pewnie jak nigdy dotąd, zauważyli, że wielkimi krokami zdążają ku dorosłości...

Ostatnia akademia to dobry czas na podsumowanie kończącego się roku. 10 miesięcy minęło błyskawicznie, a wypełnione były one intensywną pracą, nauką, ale także zabawą i wycieczkami!

Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce, zdobywcy laurów w konkursach na szczeblu wojewódzkim, najlepsi sportowcy i ci, którzy pracowali  charytatywnie. Nasi uczniowie osiągnęli wiele sukcesów, najwyższym było reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym!
                              Największe sukcesy w tym roku szkolnym osiągnęli:

Paulina Kańtoch kl. VI – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka  Polskiego z Elementami Historii dla uczniów SP,

Anna Myrta kl. IIIg – finalistka  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie,

Zespół Stokrotki – uczniowie klasy II SP - I miejsce w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Mamy „Mamo moja”,

Karolina Bendkowska kl. IIg –uczestniczka Eliminacji Regionalnych Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów „MAŁY OKR 2012” organizowanych w Katowicach,

Bartosz Polak kl. IV – II miejsce w  Finale Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Gratulacje otrzymał Tyberiusz Błach, który uzyskał 100% wyniku egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno – przyrodniczej z matematyki oraz języka angielskiego.

Akademię występami uświetniła klasa VI, którą przygotowywała p. Alfreda Peterek.