• Czerwiec 2015

• 5 dni na Mierzei Wiślanej!

Za nami przepiękna wycieczka po Mierzei Wiślanej. Pogoda dopisała i plaże pełne były wczasowiczów wygrzewających się na rozgrzanym słońcem piasku.

Wyjechaliśmy na Mierzeję wczesnym rankiem 8 czerwca 2015r. Kierowaliśmy się do Ośrodka Wczasowo- Kolonijnego Alga w Sztutowie, mieliśmy w nim spędzić 5 dni – wypełnionych atrakcjami od śniadania aż po późny wieczór.

I tak właśnie się stało! Zobaczyliśmy większość ciekawych miejsc, które oferuje ten obszar geograficzny, a więc: Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej, latarnię morską w Krynicy Morskiej. Obserwowaliśmy Zalew Wiślany z pokładu statku wycieczkowego Monika i dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat bursztynu.

Spędzaliśmy czas na grach i zabawach na plaży i w morzu. Gimnazjaliści odwiedzili były obóz koncentracyjny, a obecnie Muzeum Stutthof, gdzie obejrzeli ekspozycję muzealną oraz dwa filmy dokumentalne poświęcone historii obozu.
                    Nie zabrakło także czasu na rozrywki, a było ich całe mnóstwo: dyskoteki, turniej gry w kręgle, gra w minigolfa, ognisko z pieczeniem kiełbasek. W terenie – na plaży -  nocą szukaliśmy bursztynu, a po południu za pomocą lokalizatorów gps i wykrywaczy metali szukaliśmy ukrytych skarbów bursztynowych. Na koniec odbyliśmy wyprawę po średniowiecznym Zamku Malbork, szlakiem tajemnic sprzed sześciu wieków.

Wycieczkę dla 47 uczniów ZS w Brudzowicach zorganizowała p. A. Jąderko, opiekę nad uczniami sprawowały p. E. Knapik, p. A. Peterek  i p. M. Urbańczyk. Wycieczkowicze wrócili do domu wieczorem 12 czerwca ze złotą (lub czerwoną) opalenizną i uśmiechami na twarzach. Bo gdzie można lepiej wypocząć niż z dala od zgiełku miast, wśród lasów i szumu morza.

Czwartkowe popołudnie 25 czerwca 2015r. było wyjątkowo emocjonujące, bowiem wtedy kończący szkołę gimnazjaliści i ich rodzice spotkali się z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi Zespołu Szkół w Brudzowicach  na pożegnalnym komersie.

Komers rozpoczął się na sali gimnastycznej o godz. 16.30. Gimnazjaliści powitali zaproszonych gości i wykonali krótki program artystyczny. Występ rozpoczął tradycyjny polonez, wyćwiczony pod kierunkiem pani Ewy Zwolak. Taniec wypadł niezwykle efektownie  i wywołał niemałe wzruszenie u zaproszonych gości. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym pojawiły się słowa podziękowania dla wszystkich nauczycieli, pracujących z klasą od najmłodszych lat. Miłe słowa do młodzieży skierował pan dyrektor Janusz Stelmach. Z kolei wychowawczyni klasy złożyła podziękowania rodzicom uczniów oraz przedstawiła „Echo szkolne”, w którym pojawiły się zabawne wierszyki na temat kończących szkołę gimnazjalistów. Impreza trwała do 22.00
          i była efektem solidarnej, ciężkiej pracy wielu osób – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/15. Uczniowie przybyli do szkoły o godzinie 9.30, aby odebrać świadectwa i pożegnać się na dwa miesiące ze szkołą, kolegami, wychowawcami...   Dla wszystkich był to rok bardzo pracowity, jednak największy wysiłek wykonali uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum, bowiem ci uczniowie zdawali egzaminy zewnętrzne, a poradzili sobie z nimi znakomicie.

Ostatnia akademia to dobry czas na podsumowanie kończącego się roku. Dyrektor Janusz Stelmach z wychowawcami klas wręczali świadectwa oraz nagrody najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrodzeni zostali także uczniowie wyróżniający się w sporcie, czytelnictwie i ci, którzy pracowali  charytatywnie w szkolnym sklepiku. Nie zapomniano także o tych, którzy sumiennie uczęszczali na wszystkie zajęcia i uzyskali 100% frekwencję. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa po zakończeniu akademii w swoich klasach.
          Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowali się uczniowie klas III, VI SP oraz III gimnazjum. Występ został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Urbańczyk, p. Elżbiety Knapik, p. Łukasza Owcarza i p. Anety Jąderko.
          Na koniec uroczystości pan Dyrektor skierował miłe słowa do uczniów gimnazjum kończących szkołę, a p. Katarzyna Smal w imieniu rodziców gimnazjalistów podziękowała dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie, opiekę i pracę z dziećmi.

Na szkolnej uroczystości było obecnych wielu rodziców oraz gości, którym nasza szkoła jest bliska. Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom życzymy udanych, pełnych pozytywnych wrażeń wakacji!