• Styczeń 2013

• ŻYCIE I KULTURA ŚREDNIOWIECZA

22 stycznia 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zaprezentowanym przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”. Dzieci i młodzież przybliżyły sobie odległą epokę średniowiecza dzięki licznej kolekcji strojów, broni i rekwizytów. Artyści zaprezentowali obyczaje średniowieczne, pojedynki rycerskie oraz … narzędzia tortur. Pokaz został przyjęty przez uczniów z zainteresowaniem. Entuzjastycznie jednak uczniowie odnieśli się do zaproszenia do wspólnej zabawy rekwizytami i przymierzenia strojów z epoki. To było interesujące doświadczenie dla maluchów i dla starszych uczniów.

Udział w akcji GÓRA GROSZA

Z dumą stwierdzamy, że uzbieraliśmy prawdziwą ,,Górę Grosza”!

Społeczność Zespołu Szkół w Brudzowicach po raz kolejny z wielkim entuzjazmem przystąpiła do akcji ,,Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, założone w 1921 roku przez Janusza Korczaka i Marynę Falską. Celem przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W ciągu poprzednich, dwunastu edycji akcji zebrano ogromny fundusz – ponad 21 milionów złotych. Patronat nad akcją obejmuje od trzynastu lat Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tegoroczne wyniki zbiórki w naszej szkole są imponujące! Oto szczegółowe zestawienie:

Rodzaj monety

Ilość monet

Razem w złotych

1 gr

2 gr

73,20

5 gr

112,10

10 gr

20 gr

90,40

50 gr

inne

razem

475,70

Dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wspomagali naszą akcję. Cieszymy się, że zebrana przez nas kwota – 475, 70 zł pozwoli zwiększyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczniów, którzy pomagali liczyć zgromadzone fundusze. Zebraliśmy razem 14 173 monety, które ważyły 29 kg.

Organizatorzy akcji: uczniowie klasy IV

Samorząd klasy IV: