• Luty 2014

• Okres karnawału, często nazywany Zapustami, to czas zabaw, hulanek i swawoli.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Brudzowicach jak co roku zorganizował długo wyczekiwaną dyskotekę dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów oraz ogłosił konkurs na najciekawszy strój karnawałowy.

W czwartkowy wieczór zebraliśmy się wszyscy na głównym korytarzu gotowi do świetnej zabawy.

Młodsi uczniowie przebrani za postacie z bajek i filmów otrzymali drobne upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Zgoda”. Gratulujemy dziewczynkom i chłopakom z klasy I i II !

W czasie dyskoteki mieliśmy również okazję świętować Dzień Św. Walentego, zwany potocznie Dniem Zakochanych. Dziewczynki z klasy IV przygotowały wróżby walentynkowe. Każdy mógł poznać imię swojej drugiej połówki.

Tańcom nie było końca! Atmosfera była wspaniała, a oprawa muzyczna wyśmienita !

O 19.00 wszyscy z uśmiechem na twarzy opuścili szkolne mury!

Już wkrótce będzie można zobaczyć zdjęcia w naszym szkolnym albumie fotograficznym!

Z niecierpliwością czekamy!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Projekt edukacyjny „Jak promować naszą szkołę?” realizowany był w  Gimnazjum w Brudzowicach w roku szkolnym 2013/2014 przez 7 uczniów z kl. 2g w 2 dwuosobowych zespołach oraz 1 trzyosobowym zespole od listopada 2013r. do lutego 2014 r. pod  opieką p. Anetty Jąderko (nauczycielki języka polskiego) i p. Elżbiety Knapik (nauczycielki plastyki).

Uczniowie samodzielnie pozyskiwali i opracowywali informacje pochodzące z różnych źródeł na temat szkoły, zapoznawali się z aktualną opinią o szkole w społeczności szkolnej i w środowisku lokalnym oraz samodzielnie opracowywali wyniki sondażu. Tworzyli własne komunikaty medialne (słowne – wywiady, sprawozdania, obrazowe – wystawę prac plastycznych o szkole i prezentacje multimedialne), kształcili umiejętności komunikacyjne w języku polskim, doskonalili współpracę w grupie i promowali szkołę w środowisku lokalnym.
                     Z opiekunem projektu uczniowie na bieżąco konsultowali się drogą  elektroniczną
          i podczas cotygodniowych konsultacji. Współpraca przebiegała systematycznie i sprawnie, w dużej mierze od tych działań zależało powodzenie projektu.
                     W ramach projektu uczniowie stworzyli prezentację multimedialną promującą szkołę oraz trzy prezentacje multimedialne na podstawie przeprowadzonych badań ankietowych:
          „NASZA SZKOŁA – w opinii rodziców
          „NASZA SZKOŁA – w opinii uczniów Zespołu Szkół w Brudzowicach
          „NASZA SZKOŁA – w opinii absolwentów Zespołu Szkół w Brudzowicach

Dodatkowo grupa Piotra Łabusia, Kamila Semaka zaplanowała i przeprowadziła konkurs literacki pod hasłem „Nasza Szkoła.”. Uczniowie pracowali zgodnie z harmonogramem, opracowali regulamin konkursu, ogłosili go koleżankom i kolegom ze szkoły, następnie zebrali prace konkursowe i wspólnie z opiekunem projektu ocenili je i wybrali laureatów.

Do konkursu zgłoszono 12 prac, laureatami zostali:
          1 miejsce – Dawid Marszałek kl. IV,
          2 miejsce Piotr Sularz i Agata Bańska z kl. I g,
          3 miejsce Paulina Kańtoch i Małgorzata Łabuś z kl. Ig.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy zaprojektowane i wykonane przez organizatorów konkursu oraz słodkie upominki.

Także grupa w składzie: Wiktoria Smal i Klaudia Łabuś zaprosiła uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Moja szkoła dzisiaj i w przyszłości”. Uczennice opracowały regulamin konkursu pod okiem p. Elżbiety Knapik, monitorowały przebieg konkursu, a zgromadzone prace (38 sztuk) oceniły. Wybrały laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz IV – VI.
          Laureatami konkursu w kategorii klas IV – VI zostali:
          1 miejsce- Dawid Marszałek,
          2 miejsce– Nikola Urbańczyk,
          3 miejsce– Oliwia Chłondzyńska.

Przyznano także wyróżnienia, które uzyskali: Dominika Wylon, Martyna Trolka, Julia Czapla, Szymon Dybowski, Zuzanna Mirek.
          W kategorii klas 0-III wyłoniono następujących zwycięzców:
          1 miejsce – Kacper Psonka z klasy II
          2 miejsce – Żaneta Tomczyk z klasy II
          3 miejsce-  Patrycja Rychlik z klasy II

Wyróżnienie otrzymała klasa O.
          Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali w formie pokazu multimedialnego
          z ustnym komentarzem 20 lutego 2014r., dodatkowo przygotowali wystawę prac konkursowych.
                     Praca nad projektem przyniosła klasie dużo satysfakcji. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat szkoły, jej organów, zasad funkcjonowania, pracy kół i organizacji szkolnych, a także sukcesów i osiągnięć. Poprzez przygotowanie prezentacji multimedialnych, przeprowadzanie wywiadów uczniowie uzyskali szersze spojrzenie na życie szkoły i jej działalność. Konkursy: literacki i plastyczny miały skłonić całą społeczność szkolną do zastanowienia się nad rolą szkoły w życiu każdego ucznia.