• Listopad 2015

• HALLOWEEN 2015

Oj działo się, działo 22 października w Zespole Szkół w Brudzowicach, bo wtedy właśnie odbyła się szkolna dyskoteka z okazji Halloween. Impreza została zorganizowana przez Klub Europejski działający w naszej szkole oraz opiekuna klubu - panią mgr Agnieszkę Szymczak-Szkop.

W tym niezwykle emocjonującym  i wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć wielu ciekawych konkursów. Każdy z uczniów naszej szkoły miał do wyboru pięć konkurencji, a były to: konkurs na najciekawszy strój halloween’owy, na najciekawszą dynię, lot na miotle, konkurs na upiorny makijaż oraz konkurs mumia. Laureaci poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni małą przekąską w postaci batonika oraz soczku ufundowanych przez Radę Rodziców. Korytarz naszej szkoły również został specjalnie przygotowany na tę okoliczność. Na ścianach wisiały pajęczyny, a na nich ogromne pająki. Nie zabrakło również nietoperzy, duchów oraz złowrogich nici, które zwisały z sufitu. Na szczęście żaden z uczniów nie został ukąszony przez pająka oraz nie wystraszył się ducha. Raczej na szkolnym korytarzu było widać radosne i uśmiechnięte buzie, a zewsząd słychać było śmiechy i muzykę.

Najbardziej spodobały się uczniom rozświetlone dynie, których cały urok mogli zaobserwować dopiero po zmroku. To wydarzenie nadało całej imprezie wyjątkowego charakteru i wprowadziło wszystkich w halloween’owy klimat. Gdyby była taka możliwość, najchętniej wszyscy bawiliby się do rana. Dyskoteka jednak zakończyła się o godzinie 20.00. Uczestnicy dyskoteki wrócili do domu bezpiecznie i pełni wrażeń po jedynej w swoim rodzaju, niezapomnianej zabawie, mając nadzieję, że podobna impreza odbędzie się za rok.

Opracował SKE: Agata Bańska, Magdalena Bednarczyk kl. III gim.

ANDRZEJU, ANDRZEJU  DZIEWCZĄT DOBRODZIEJU…

Tradycje andrzejkowe mają w Polsce bardzo długą historię. Pierwsze potwierdzone wzmianki o wróżbach andrzejkowych pochodzą z połowy XVI wieku i znalazły swój opis w renesansowej literaturze. Andrzejki obchodzi się nocą.To pora dnia, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie. Teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka.