• Listopad 2016

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

w Zespole Szkół w Brudzowicach

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej  w Brudzowicach pod kierunkiem wychowawczyni pani Bożeny Kańtoch przypomnieli całej społeczności szkolnej drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Przywołano najważniejsze wydarzenia historyczne: te, które rozpoczęły tragedię narodu, czyli kolejne rozbiory Polski w 1772, 1793, 1795 roku oraz te, które świadczyły o tym, że nie da się usunąć ukochanej ojczyzny z serc Polaków. Informacje historyczne o powstaniu kościuszkowskim, utworzeniu Legionów Polskich we Włoszech, powstaniu listopadowym, Wiośnie Ludów, powstaniu styczniowym zilustrowano utworami poetyckimi oraz prezentacją multimedialną wybitnych dzieł malarskich. Przypomniano sylwetki Polaków, którzy budzili ducha wolności: Fryderyka Chopina, Jana Matejki, Henryka Sienkiewicza. Odtworzono wydarzenia I wojny światowej, które doprowadziły Polskę 11 listopada 1918 roku do upragnionej wolności. Występowi towarzyszyły  pieśni patriotyczne wykonane z akompaniamentem gitarowym uczennic: Agaty Czapli, Julii Stolingwy, Karoliny Surmy i Natalii Uchnast. Uroczystość zakończono rozważaniami na temat patriotyzmu w czasach współczesnych.

ZS Brudzowice

Obchody setnej  rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza

w Zespole Szkół w Brudzowicach

15 listopada 2016 roku to kolejna ważna data w kalendarzu obchodów Roku Sienkiewiczowskiego. W tym dniu, w setną rocznicę śmierci wybitnego noblisty, bibliotekarze Zespołu Szkół w Brudzowicach zorganizowali wystawę publikacji prezentujących życie i twórczość Henryka Sienkiewicza. Dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych uczniów,  cieszyły się bogato ilustrowane wydania powieści ,,W pustyni i w puszczy” oraz ,,Krzyżaków”. Starsi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia wiedzy o znanym autorze lektur szkolnych w  konkursach klasowych. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie: Oliwia Lubas (klasa I gimnazjum), Dominika Wylon, Bartosz Polak (klasa II gimnazjum), Tobiasz Błach (klasa III gimnazjum). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do sięgnięcia po dzieła Henryka Sienkiewicza.

ZS Brudzowice

Coroczny bal na 100 par za nami !

Kolejny andrzejkowy wieczór w Zespole Szkół w Brudzowicach jak co roku upłynął w niezwykłej atmosferze. 26 XI o godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa andrzejkowa, której inicjatorami byli zgodnie z tradycją rodzice drugich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Impreza integruje nie tylko lokalną społeczność, bowiem goszczą u nas mieszkańcy spoza gminy, powiatu czy nawet województwa śląskiego.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawców, a przede wszystkich rodziców tegoroczna impreza przyniosła uczestnikom kilka godzin wspaniałej zabawy, a Radzie Rodziców spory dochód, który w całości został przekazany na potrzeby uczniów naszej szkoły. Rodzice obu klas przez kilka tygodni robili wszystko, by sprostać zadaniu i by zaspokoić najbardziej wymagające gusta gości. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Katarzyna Gocyła oraz Beata Frączek, które nie szczędziły czasu, energii i własnych środków, by zabawa po prostu była udana.

Dzięki zebranym funduszom już na wstępie zakupiono nowe elementy zastawy stołowej oraz dekoracje, które będą służyły przez wiele lat.  Sprawna organizacja oraz pomoc wielu osób prywatnych, firm i instytucji przyczyniły się do naszego sukcesu. Wszyscy świetnie bawili się do rana w rytm największych przebojów w wykonaniu Zespołu Muzycznego „Sunday” z Zawiercia.

Zespół Szkół w Brudzowicach dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zabawy i towarzyszącej jej loterii fantowej.

Rodzice i wychowawcy naszych drugoklasistów:

• Agnieszka i Marcin Białasowie
          • Agnieszka Czapla
          • Agnieszka Urbańczyk
          • Elżbieta Knapik

Ponadto naszą loterię fantową wsparły następujące zakłady i  osoby prywatne:

• Apteki „Dobrych Rad”  Brudzowice, Siewierz
          • „Electrolux” - Siewierz
          • „Bikesport” – sklep rowerowy Siewierz
          • Sklep z bielizną „Triumph” Aneta Radziszewska Siewierz
          • Gabinet Kosmetyczny „Noelle Nails & Beauty” Natalia Okularczyk Siewierz
          • Dorota i Tadeusz Ksepkowie
          • Atelier Fryzur Barbara Szuksztul - Lenarczyk
          • Salon Fryzjersko-Kosmetyczny "EWA" Siewierz
          • Pracownia Fryzjerska Magdalena Otręba Brudzowice

Szczególne podziękowania składamy także:

prezesowi KS NIWY Brudzowice - panu Dariuszowi Michalczykowi, pani Ewie Bańce, prezesowi OSP Brudzowice - panu Antoniemu Bochenkowi, dyrektorowi Centrum Handlowego „Auchan” w Sosnowcu - panu Dariuszowi Kubarskiemu oraz wszystkim rodzicom, a także gimnazjalistom z klasy IG, IIG, IIIG, którzy także w dniach wolnych od nauki pomagali swoim rodzicom.

Udana zabawa oraz bardzo dobre opinie jej uczestników pozwalają sądzić, za rok o tej samej porze znów zmierzymy się z tym zadaniem. To wielka satysfakcja dla tegorocznych organizatorów, jak również mobilizacja przyszłorocznych drugoklasistów.