• Styczeń 2014

Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami,
          którzy różnymi drogami zdążają w trudzie
          na to samo spotkanie.

Antoine de Saint-Exupéry

Za nami kolejne Boże Narodzenie, a z nim choinka, opłatek i serca pełne wzajemnej życzliwości. A my kolejny raz zadbaliśmy, aby w naszej szkole czar świąt odczuwalny był dłużej. 16 stycznia 2014r. zaprosiliśmy lokalną społeczność na Noworoczne Spotkanie Choinkowe. Na nasze spotkanie przybyło wielu gości: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, radni Dorota Szybis i Jan Bańka, przedstawiciele organizacji i zakładów pracy działających w okolicy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, sołtys wsi Brudzowice, dziadkowie, babcie i rodzice uczniów, absolwenci oraz sympatycy naszej szkoły. Organizatorem uroczystości były p. A. Jąderko i p. A. Urbańczyk, uczniów do występu przygotowywali także p. E. Zwolak, p. Ł. Owcarz, p. B. Sojka i p. J. Bajan.

Główna bohaterka spektaklu Maja znudzona przygotowaniami świątecznymi za sprawą aniołów przeniosła się do Irlandii oraz Izraela. Dzięki spotkanym w czasie podróży postaciom, ona i jej brat Tomek mogli lepiej zrozumieć, czym są święta Bożego Narodzenia.
          Przedstawienie obfitowało w różnorodną muzykę, do której nasi uczniowie śpiewali i tańczyli. Gości zachwyciły przedszkolaki wykonujące taniec motyli, gimnazjalistki tańczące dynamiczny taniec irlandzki i wszyscy młodzi artyści, którzy wykonali finałowy taniec izraelski. Niespodzianką dla wielu stały się ciekawe stroje dzieci (np. stroje pierogów) oraz degustacja tradycyjnych pierogów wigilijnych, którymi to częstowała gości rodzina Mai.
          Po pełnym wrażeń występie wszyscy przybyli goście w miłej atmosferze mieli czas na rozmowę ze znajomymi i sąsiadami przy cieście, kawie i herbacie, które przygotowali niezastąpieni rodzice. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udało się sprawić naszym występem radość i przyjemność rodzicom, babciom i dziadkom, którzy zawsze wspierają szkołę i chętnie do niej zaglądają.

Zespół Szkół w Brudzowicach

„Karnawał z babcią i dziadkiem”

w Oddziale Przedszkolnym przy Zespole Szkół w Brudzowicach

Dwudziestego pierwszego stycznia  grupa 3-4 latków przebrana w bajeczne stroje karnawałowe przywitała swoje kochane babcie i dziadków. Przybyli goście zasiedli przy stolikach na barwnie przystrojonym korytarzu szkolnym. Przedszkolaki w rytm muzyki zaprezentowali najpierw indywidualnie swoje piękne stroje. Zobaczyliśmy śliczne księżniczki, uroczą myszkę Miki, zjawiskową królową Nocy, dzielnego kowboja, prześliczne biedronki, dwu Batmanów, korsarza, groźną czarownicę, wróżki, diabełki, kotka, a nawet słonia.

Wierszami, piosenkami oraz tańcami wnuczęta podziękowały swoim kochanym babciom i dziadkom za codzienną troskę, cierpliwość i bezwarunkową miłość, jaką otrzymują od nich każdego dnia. Wnuki obdarowały także swoich ukochanych dziadków słodkimi tulipanami. Każdy wierszyk czy piosenka nagradzane były gromkimi brawami przez widownię. Po pięknej prezentacji utalentowanych przedszkolaków, nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziadkowie spędzili kilka miłych chwil na pogawędce przy herbatce, natomiast przedszkolaki po słodkim poczęstunku wzięły udział w przygotowanych przez panią Kasię i panią Monikę bajkowych konkursach. Następnym punktem programu były wspólne tańce dziadków, babć i wnucząt. Udekorowani barwnymi kotylionami tancerze wyruszyli w muzyczną podróż po różnych krajach świata. Skoczne karnawałowe tańce oraz zabawy przy przebojach disco zakończyły przemiłą uroczystość. Wszyscy z uśmiechem na twarzy opuścili szkolne mury.