• Listopad 2012

• Gimnazjaliści w teatrze

7 listopada 2012r. wszyscy gimnazjaliści odwiedzili Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie,
          w którym gościnnie wystąpili aktorzy teatru Cracovia w inscenizacji Dziadów II.

Wyjazd zorganizowały polonistki: B. Kańtoch i A. Jąderko, opiekę nad uczniami sprawowała także p. A. Jurczyk.

Spektakl, który uczniowie obejrzeli, był dla nich niezwykłą lekcją moralności. Pokazał bowiem, iż prawdziwy człowiek doświadcza cierpienia i radości, nie odwraca się od ludzi potrzebujących wsparcia, cieszy się życiem. A pełna ekspresji gra zawodowych aktorów teatrów krakowskich sprawiła, że Dziady II były wspaniałym, trwającym ponad godzinę przeżyciem artystycznym i emocjonalnym.

Dyskoteka Halloween w Klubie OMEGA

Tegoroczne święto Halloween uczniowie Zespołu Szkół w Brudzowicach spędzili w Klubie Muzycznym „Omega”. Dzięki uprzejmości właściciela Dyskoteki, Pana Rafała Nowaka mieliśmy znowu, jak w zeszłym roku, okazję do wspaniałej zabawy przy świetnej muzyce dobranej przez profesjonalnych Dj-ów. Niezwykła sceneria oraz gra świateł potęgowały atmosferę tego święta, które w krajach anglojęzycznych jest jednym z najważniejszych świąt w roku. W związku z tym, że uczymy się od lat tego języka, lubimy dobrą zabawę, robimy psikusy, uwielbiamy cukierki, a przede wszystkim lubimy straszyć i bać się jednocześnie, z miłą chęcią przybyliśmy wieczorem do „Omegi”. W czasie dyskoteki mogliśmy uczestniczyć w czterech konkursach. Były to konkursy na:

- najciekawszy strój

- najpiękniejszą dynię

- najszybciej wykonaną mumię

- najstraszniejsze potępieńcze jęki

Chętnych biorących udział w konkursach było co niemiara. Jury miało niełatwe zadanie, by wyróżnić najlepsze kreacje i najpiękniejsze dynie. Kilka dni później organizatorka dyskoteki, a zarazem opiekunka Samorządu Uczniowskiego, pani Agnieszka Szymczak – Szkop w czasie krótkiego apelu wręczyła nagrody wyróżnionym uczniom.

Zdjęcia z tejże imprezy znalazły się tradycyjnie w Albumie Fotograficznym.

SZKOLNE KOŁO MISYJNE

W tym roku obchodzimy150 rocznicę narodzin dla nieba sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Jej życie i działalność będą poznawać przez cały rok szkolny uczniowie Zespołu Szkół w Brudzowicach w ramach Koła Misyjnego, powołanego przez panią katechetkę, Sławomirę Tajer - Sobańską.

Po raz pierwszy 26.10.2012 koło przygotowało i przedstawiło inscenizację teatralną o tematyce misyjnej pt.

,,Wydarzenia w domu rodziny Jaricot

z dnia 22 lipca 1799".

16.11.2012 mali ,,aktorzy" Koła Misyjnego przedstawili następną część inscenizacji pt.

,,Przyjaźń małej Pauliny z Jezusem"

Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawać będą dalsze losy rodziny.

Zdjęcia z inscenizacji znajdują się w Albumie fotograficznym. Zapraszamy!

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Siewierzu

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły mieli możliwość dokonania wyboru swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Siewierzu. Wybory są okazją do upowszechniania idei samorządowej wśród uczniów jak i prawdziwą lekcją demokracji.

W wyborach wzięli udział uczniowie klas I –VI Szkoły Podstawowej oraz I – III Gimnazjum.

Z okręgu wyborczego nr 3, do którego została przypisana nasza szkoła kandydatami na radnych były: Karolina Bendkowska, Wiktoria Chłondzyńska, Karolina Gibałka, Klaudia Łabuś i Wiktoria Smal. Ogółem uprawnionych do głosowania było 99 uczniów. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Klaudia Wyszyńska, Anna Myrta i Ola Łaszczyca wydała ogółem 89 kart do głosowania. Z protokołu powyborczego wynikało, że kart ważnych było 87, a tylko 2 nieważne. Na poszczególnych kandydatów oddano następująca liczbę głosów ważnych:

Bendkowska Karolina - 73

Chłondzyńska Wiktoria – 31

Gibałka Karolina – 42

Łabuś Klaudia – 41

Smal Wiktoria – 32

Na podstawie wyników głosowania w obwodzie nr 3, w którym wybrano 3 radnych, Komisja stwierdziła, że najwięcej głosów otrzymali i zostali wybrani radnymi:

Karolina Bendkowska z klasy II gimnazjum

Karolina Gibałka z klasy II gimnazjum

Klaudia Łabuś z klasy I gimnazjum.

Lokal wyborczy, na który została zaadoptowana klasa VI był czynny w godzinach od 9.00 do 12. 00, a nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała Klaudia Całka jako przedstawiciel Gminnej Komisji Wyborczej. A zatem - Czy warto brać udział w wyborach? - nasi uczniowie zapewne nie będą już mieli w przyszłości żadnych wątpliwości.

Andrzejki w naszej szkole

Hokus – pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.

W środę 28 listopada uczniowie kl. VI i Ig pod kierunkiem p. A. Jąderko i E. Zwolak zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy andrzejkowej i zapewnili wiele atrakcji!

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą, dlatego z niecierpliwością oczekują na ten inny niż wszystkie dzień wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem.

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Ale można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie andrzejek. Tak więc szkolna brać z entuzjazmem uczestniczyła w andrzejkowej zabawie. Dzieci wróżyły sobie z kart, przekładały buciki, przyszłość przepowiadały symbole z drzewka szczęścia, można było też znaleźć wróżbę na kolejny rok pod kubeczkami. Dużą popularnością cieszyły się wróżby zapowiadające imię przyszłej sympatii.

Za każdą przepowiednię należało zapłacić kilka groszy, a wszystkie zgromadzone pieniądze przekazano organizatorom akcji „GÓRA GROSZA” . Łącznie zebraliśmy podczas andrzejek 49zł!

Opiekę nad uczniami sprawowały panie A. Peterek i M. Bednarczyk. Sprzęt muzyczny obsługiwał uczeń kl. IIIg T. Maślakowski