• Luty 2016

• Kiedy mówię kocham …

Miłość jest najważniejszym wydarzeniem między narodzinami a śmiercią człowieka. I choć trudno o pogląd mniej oryginalny, to właśnie on stał się przyczyną wyboru tematu szkolnej uroczystości środowiskowej, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17.00, 5 lutego 2016r. Uczniowie Zespołu Szkół w Brudzowicach starali się podczas swoich występów przedstawić licznie zebranym gościom różne oblicza miłości w wielu interesujących odsłonach.

Na nasze spotkanie przybyło wielu gości: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz -pan Zdzisław Banaś, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz – pan Dariusz Waluszczyk, radny - pan Jan Bańka, przedstawiciele organizacji i zakładów pracy działających w okolicy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, sołtysi Dziewek  i Brudzowic, dziadkowie, babcie i rodzice uczniów, absolwenci oraz sympatycy naszej szkoły. Organizatorem uroczystości były p. A. Jąderko i p. A. Urbańczyk, uczniów do występu przygotowywali także p. E. Zwolak, p. Ł. Owcarz. Ogromny udział w przygotowaniach mieli także wychowawcy klas, którzy czuwali nad występami swoich podopiecznych.

Uroczystość otworzyła Zuzanna Mirek, która pięknie zagrała na saksofonie motyw muzyczny z filmu Love story. Zaraz potem prowadzący: Natalia Gocyła, Bartek Polak i Jakub Jąderko wprowadzili zebranych w tematykę występu i zapowiedzieli jego pierwszą część. Dotyczyła ona miłości do Ojczyzny. Najpierw wystąpiła klasa III SP, uczniowie z wdziękiem wykonali piosenkę Pięknie żyć. Następnie zaprezentowała się klasa I w wierszu Katechizm polskiego dziecka. Zaraz po wzruszających i dumnych pierwszakach nadeszła pora na najpiękniejszy taniec polski – polonez – zatańczyli go dostojnie przepięknie wyglądający uczniowie klasy 5.

Kolejny obszar tematyczny – miłość w rodzinie - otworzyła Ada Tworek z klasy III SP, która dała popis gry na skrzypcach.  Zaraz potem poważny nastrój przełamały przedszkolaki. W swojej piosence Cza-cza dla babci i dziadkaopowiedziały o swoich uczuciach do ukochanych dziadków. Radosny i pogodny był także występ najmłodszych przedszkolaków, które przedstawiły piosenkę: Hej, rodzina jest ok.!. Niezbyt często możemy podziwiać tradycyjne polskie tańce narodowe, tym razem przed publicznością zaprezentowała się w barwnych strojach ludowych klasa I g w kujawiakuPo ich występie przeszliśmy do trzeciej części widowiska – ona i on - w której zaprezentowała się klasa III g w balladzie rockowej: Kołysanka dla nieznajomej. Wiktoria Kaim i Bartosz Brzyski dali aktorski wręcz popis recytacji przedstawiając historię miłości Adama i Ewy w ujęciu satyrycznym. Z kolei klasa 2 i 5 zatańczyła i zaśpiewała utwór: Serduszko puka w rytmie cha-chaIch występ bardzo podobał się publiczności. Są w literaturze polskiej wiersze o miłości absolutnie wyjątkowe, dlatego podczas naszej uroczystości nie mogło zabraknąć Rozmowy lirycznej, którą przedstawili Alan Bendkowski i Oliwia Lubas. Na koniec części poświęconej romantycznej miłości goście wysłuchali piosenki:Zakochani są wśród nasprzebój lat sześćdziesiątych przypomniała klasa IV. Ostatnia część widowiska poświęcona została przyszłości, a rozpoczęła się od popisu muzycznego Martyny Trolki, która na gitarze zagrała utwór Romance v dešti. Zaraz po niej wystąpili uczniowie klas VI -IV- V w energetycznym tańcu nowoczesnym. Występ ten rozbawił i poruszył salę. Jednak klasa IIg szybko zmieniła nastrój, bowiem uczniowie zaprezentowali utwór W. Młynarskiego Kocham jutro. To był moment, w którym chyba wielu gości zastanowiło się, co przyniesie kolejny dzień. Ostatnim punktem programu artystycznego tego wieczoru była popularna polska piosenka zespołu Enej Zbudujemy dom. Finał naszego widowiska był spektakularny, zaśpiewali go wszyscy uczniowie i podbił on serca publiczności.

Przybyłym gościom udzielił się wyjątkowy nastrój, swoje uznanie dla młodych wykonawców przekazał uczniom, rodzicom i nauczycielom Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz, pan Zdzisław Banaś oraz pan dyrektor Janusz Stelmach. Natomiast dr Halina Frączek - dyrektor NZOZ Primus przekazała na ręce pana dyrektora bon podarunkowy na rzecz szkoły.

Po pełnym wrażeń występie wszyscy przybyli goście w miłej atmosferze mieli czas na rozmowę ze znajomymi i sąsiadami przy poczęstunku, który ufundowała Rada Rodziców. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udało się sprawić naszym występem radość i przyjemność rodzicom, babciom i dziadkom, którzy zawsze wspierają szkołę i chętnie do niej zaglądają.