• Wrzesień 2013

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

„Żegnaj lato na rok!”

2 września punktualnie o 9.30 uczniowie ZS w Brudzowicach rozpoczęli rok szkolny 2013/2014. Przybyłych uczniów, gości, rodziców i nauczycieli powitał p. dyrektor Janusz Stelmach. O rozpoczynających nowy rok szkolny uczniach pamiętał także Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś i przysłał życzenia, który odczytała przedstawicielka organu prowadzącego naszą szkołę – Gminy Siewierz, pani Ewa Orłowska.

Uroczystość rozpoczęcia uświetnił występ uczniów klasy I i II gimnazjum, piosenki zaśpiewali uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Młodzież wierszami i piosenkami pożegnała letnie przygody, czas wypoczynku i swobody.

Ważnym elementem  programu było uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści (szkoły podstawowej i gimnazjum) złożyli w obecności wszystkich zebranych ślubowanie:

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM I PRAWYM POLAKIEM, OJCZYZNĘ CENIĆ JAKO SPUŚCIZNĘ NASZYCH DZIADÓW I OJCÓW, JAKO DUMĘ NARODOWĄ, DZIEDZICTWO TRADYCJI I KULTURY.

ŚLUBUJĘ BYĆ GODNYM, ODPOWIEDZIALNYM I PRAWORZĄDNYM CZŁOWIEKIEM, UZNAWAĆ PRAWO DO WYRAŻANIA SWYCH OPINII ORAZ POGLĄDÓW LUDZI DOROSŁYCH I RÓWIEŚNIKÓW.

ŚLUBUJĘ SZANOWAĆ SWYCH RODZICÓW, NAUCZYCIELI, ZA PRZEKAZYWANĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI, ZA ŻYCIOWE PRZEWODNICTWO.

ŚLUBUJĘ SWĄ CODZIENNĄ NAUKĄ, PRACĄ I ZACHOWANIEM DBAĆ O DOBRE IMIĘ NASZEJ SZKOŁY, SZANOWAĆ PRAWA SWOJE I INNYCH ORAZ NALEŻYCIE WYPEŁNIAĆ OBOWIĄZKI UCZNIA.

Po ceremonii ślubowania wszyscy uczniowie z gwarem rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Przed nami nowe obowiązki, koleżanki i koledzy – duże, duże zmiany!

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli p. A. Jąderko i p. E. Knapik. Oprawę muzyczną przygotowali p. Ł. Owcarz i p. E. Gawron.

Sprzątanie świata 2013

Sprzątanie świata 2013. Sprzątamy razem już 20 lat!

W tym roku sprzątaniu świata towarzyszyło hasło "Odkrywamy czystą Polskę". Akcja „Sprzątanie świata” powinna się stać pretekstem do tego, żeby odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Łatwo zapominamy o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach, dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się.
          W naszej szkole znajdują się pojemniki na śmieci, dzięki którym z łatwością można segregować odpady. Jeśli Jaś nauczy się, jak prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze – co zrobić, by było ich jak najmniej, to Jan będzie swobodnie korzystać z tej nauki! 20 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu.
          I rzeczywiście zauważyliśmy, że miejsca, które sprzątamy od lat są czystsze, ładniejsze!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 23.09.2013r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z każdej klasy wytypowano jednego reprezentanta. Mieli oni za zadanie przygotować programy wyborcze, które zostały zaprezentowane w dniu wyborów. Uczniowie ci przedstawili własne pomysły podczas apelu. Zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem! Niekwestionowanym zwycięzcą i zarazem przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego okazał się być Radosław Góra z klasy II gimnazjum, zastępcą Daria Tomczyk z klasy I gimnazjum. Pozostali członkowie samorządu to: Kinga Bańska z klasy IV, Bartosz Polak z klasy V, Karolina Kocot z klasy VI oraz Karolina Gibałka z klasy III gimnazjum. Już na najbliższym spotkaniu zostanie omówiony plan pracy samorządu oraz zostaną wdrożone pomysły i idee na najbliższy rok szkolny.

M.Bednarczyk

WYBORY NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE!

Jak co roku w dniu 30 września  w naszej szkole odbyły się wybory najsympatyczniejszego chłopaka. Zwycięzcą okazał się Radosław Góra z klasy 2 gimnazjum. To już jego drugi sukces w tym roku szkolnym, bo wygrał wybory i został przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Radek został wyróżniony pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem ufundowanym przez SU. Gratulujemy i życzymy wszystkim małym i dużym chłopcom w dniu ich święta wszystkiego dobrego!

Bartosz Polak kl.V, członek SU

IV Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej

IV Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej odbyły się w dniach 26- 27-29 września 2013r. Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji, które towarzyszą akcji od wielu lat. W czwartek i piątek organizatorzy zaprosili młodzież na pokazy filmowe w sosnowieckim kinie Helios, które w tym roku połączone były z ewangelizacją. Gimnazjaliści z naszej szkoły 26 września uczestniczyli w projekcji filmu „Niemożliwe”. Inicjatorem SMDS jest biskup Grzegorz Kaszak, który był z młodzieżą w kinie i poprzedził film krótkim komentarzem.

Wybór akurat tego filmu nie był przypadkowy, bowiem przekaz obrazu pozwolił zastanowić się nad sobą i relacjach z innymi ludźmi, a szczególnie w rodzinie. Wszystkie tegoroczne działania SMDS miały na celu budowanie poczucia wspólnoty i poprawianiu relacji międzyludzkich. Wyjazd na warsztaty zorganizowała p. Sławomira Tajer – Sobańska, opiekę nad uczniami sprawowała też p. Anetta Jąderko.