• Marzec 2013

• Gimnazjalna ptaszarnia "Land art" w Zespole Szkół w Brudzowicach.

Gdy w pierwszych dniach marca do okien naszej szkoły zajrzały ciepłe promienie słońca, wszystkim zamarzyła się ciepła i pachnąca kwieciem wiosna. Tymczasem było to tylko chwilowe jej przebudzenie, dające nadzieję na stopnienie zaległego śniegu. Do oglądania pierwszych kwiatów i przylotu ptaków było jeszcze daleko. Nasi gimnazjaliści, znani z niecierpliwości, wyszli naprzeciw oczekiwaniom szkolnej społeczności i postanowili przyspieszyć nadejście upragnionej wiosny. Do realizacji pomysłu wykorzystali siano, słomę, sznurek, farby i oczywiście własny talent. Na lekcjach zajęć artystycznych wyczarowali okazałe i barwnie „upierzone’ ptaki. Według wcześniej opracowanego przez uczniów projektu LAND ART – (będącego jednym z kierunków sztuki współczesnej) ptaki zasiadły w szkolnym ogrodzie wśród drzew i krzewów. Obserwatorzy mogli odnieść wrażenie, że to pierwsi, prawdziwi goście zza mórz. Taki widok prawie wszystkim poprawił humor i dał nadzieję na rychłe przyjście wiosny. Bardziej sceptycznie do tej niecodziennej wystawy podeszli mali przedszkolacy, których wielkość gimnazjalnych ptaszysk nieco zaskoczyła. Okazało się jednak, że był to dobry trening przed tegorocznym strojeniem wielkiej Marzanny.

Wystawa Instalacji Artystycznych w Zespole Szkół w Brudzowicach

Już drugi rok z rzędu gimnazjaliści Zespołu Szkół w Brudzowicach zorganizowali wystawę instalacji artystycznych „Mobile”. Sztuka współczesna na stałe zagościła w naszej szkolnej przestrzeni, budząc wielką ciekawość i zadziwiając niejednego obserwatora.

Instalacja, jako wieloelementowa realizacja artystyczna stała się ulubioną formą sztuki młodych ludzi. Przypomina rzeźbę, a można wykorzystać do jej realizacji niemal wszystko: przedmioty codziennego użytku, każdy materiał budowlany, odpady przeznaczone do recyklingu, wszelakie gotowe konstrukcje. Uruchamia u młodego człowieka wielkie pokłady wyobraźni, nieskażonej narzuconymi wzorcami oraz modnymi trendami. Daje każdemu możliwość wypowiedzenia się w sztuce i pozwala na uczestnictwo w jej historycznej przemianie. Korzystając z takich możliwości, uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali pięć instalacji, które zostały zaprezentowane uczniom i rodzicom naszej szkoły. Każda z nich została wykonana z przedmiotów już nikomu niepotrzebnych. Uczniowie wzbogacili zatem swój warsztat plastyczny, dbając jednocześnie o środowisko. Tytuły prac, będące neologizmami, dodatkowo uatrakcyjniły wystawę.

Wybory najsympatyczniejszej dziewczyny w szkole - 2013

TYTUŁ NAJSYMPATYCZNIEJSZEJ DZIEWCZYNY W NASZEJ SZKOLE ZDOBYŁA….

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Brudzowicach przeprowadził konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę roku szkolnego 2012/2013. Każdy uczeń miał szansę zagłosować na swoją kandydatkę. Nie było łatwo. Walka o tytuł najsympatyczniejszej dziewczyny była bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężyła uczennica klasy III gimnazjum - Klaudia Całka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

KLASA NA MEDAL!

Zima za nami! Z okazji pierwszego Dnia Wiosny, Samorząd Szkolny wraz z opiekunem zorganizował konkurs na najpiękniejszą wiosenną dekorację klasy. Uczniowie ambitnie podeszli do zadania, wykazali się niebywałą wyobraźnią i pomysłowością. Efekty ich pracy zadziwiły wszystkich! Kolorowe motyle, kwiaty, ptaki czy witraże można zobaczyć w oknach naszej szkoły!

Nie było łatwo wyłonić zwycięzców! Wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki konkursu. Oto one:

KLASAMI NA MEDAL są:

1. W kategorii - oddział przedszkolny: przedszkolaki pod opieką p. Jolanty Bajan

2. W kategorii klas I-III SP - KLASA II

3. W kategorii klas IV-VI - KLASA V

4. W kategorii klas I-III G – KLASA II gimnazjum

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Zgoda”.